Záhada zabouchnutého trezoru: Nagyová měla na vládě perly a prsteny!

Nejen u sebe doma prý měla Jana Nagyová (dnes Nečasová) učiněné klenotnictví. Také na Úřadě vlády si měla schovávat perly a prsteny. Údajně šlo o "dárečky" za přístup k premiérovi Nečasovi. Jenže když policisté její sbírkou procházeli, zabouchli prý omylem trezor. A rázem se do něj nikdo nemohl dostat. Jak detektivové situaci vyřešili?
Drahé kabelky a šperky - velká záliba, možná až závislost Jany Nagyové. Tak to alespoň vypadá podle zdrojů obeznámených s vyšetřováním kauzy někdejší šéfky kabinetu Petra Nečase. A Nečasovy současné manželky.
Domovní prohlídka u Nagyové odhalila řadu pěkných kousků, detektivové z ÚOOZ však narazili na "zlatou žílu" i na samotném Úřadu vlády, kde podle deníku Právo Nagyová ukrývala perly a prsteny.
K zátahu v kanceláři Nagyové přitom došlo loni v červnu. "Tady je ale věcí!" divil se prý jeden z policistů, uvádí server novinky.cz. Jenže během jejich ohledávání měli kriminalisté omylem zabouchnout trezor.
A rázem vyvstal problém - jak se do něj opět dostat? "Nemohli ho pak otevřít a požádali paní Nagyovou, ať ho odemkne, jenže klíče se zasekly a nešlo to ani jí. Komentovala to slovy, že to se jí ještě nikdy nestalo," uvedl zdroj Práva. Zapeklitou situaci vyřešili detektivové tak, že si odvezli celý trezor! Do služebny na Perštýně, kam budou muset Nečas i jeho manželka zanedlouho na další výslech. S otevřením trezoru pak prý pomohli až přivolaní zámečníci.
Účtenky u Poula: Muž, který nosil Nagyové šperky?
Lehce úsměvná příhoda, ale hlavní otázka zůstává nezodpovězená - jak Nagyová ke klenotům přišla? Údajně mělo jít o "pozornosti" za to, že sjednávala schůzky s Petrem Nečasem, uvedla Mladá fronta. Policie po jejich původu pátrala i v Pařížské ulici v Praze - ve zlatnictví Cartier. Účtenky od šperků pak měla najít u Lubomíra Poula, tehdejšího šéfa úřadu vlády. Byl však také podezřelý z toho, že umožnil Nagyové přístup ke zprávám tajných služeb. Obviněn ale z ničeho nebyl.
Právě Poul se přitom měl stát novým šéfem kabinetu ministra zemědělství Mariana Jurečky. "Pokud jde o situaci pana Poula, to je odpovědnost pana ministra Jurečky. Já jsem mu sdělil, že to jeho personální rozhodnutí nepokládám za šťastné, a pokud pan Poul bude vtažen zpět do té kauzy pana Nečase a paní Nagyové, tak nepochybně pan Jurečka na to bude muset reagovat," uvedl premiér Sobotka.
Lidovecký ministr Jurečka sice tvrdil, že má v Poula důvěru a ctí presumpci neviny, nakonec u něj ale Poul pracovat nebude. "Mluvil jsem s panem Poulem. Výsledek našeho jednání je takový, že mi nabídl rezignaci a já jsem ji přijal," uvedl Jurečka pro lidovky.cz.