Tajná schůzka v luxusní restauraci odhalena! Bělobrádek, Mládek a magnát Sekyra: Co řešili?

Budoucí ministři Pavel Bělobrádek (vlevo) a Jan Mládek (vpravo) se sešli v luxusní restauraci v Pařížské. Přítomný byl i realitní magnát Sekyra (uprostřed)
Autor: simao - 
15. ledna 2014
10:55

V luxusní italské restauraci v pražské Pařížské ulici došlo včera k přísně utajované schůzce kandidáta na ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD) s Pavlem Bělobrádkem (KDU-ČSL) a patrně i s největším sponzorem lidovců, realitním magnátem Sekyrou, který je podle Andreje Babiše přítelem kmotra Mrázka! Řešil se náměstek na ministerstvu průmyslu.

Utajit se však tohle setkání nakonec nepodařilo! Na místě byli fotografové Blesku. A tak šel Mládek s pravdou ven: "Řešil jsem lidoveckého náměstka na ministerstvu průmyslu a obchodu," přiznal kandidát ČSSD na ministra průmyslu a obchodu pro LN.

ČSSD a KDU-ČSL pro "cizí" náměstky, ANO proti

Celá věc má pikantní pozadí v tom, že právě ČSSD a KDU-ČSL jsou z vládní koalice jediní pro náměstky z "cizích", koaličních stran. Kvůli vzájemné kontrole. To Babišovo hnutí ANO by chtělo náměstky na "svých" ministerstvech pouze ze své strany a nikoli politicky dosazené náměstky. Tahle schůzka se však Babiše a spol. přímo netýkala.

Do luxusní italské restaurace s toskánskými specialitami Cantinetta Fiorentina však dorazil jiný podnikatel - bohatý developer Luděk Sekyra. Podle Mládka přišel prý na popud Bělobrádka. "Pan Sekyra je od KDU-ČSL. Je na předsedovi KDU-ČSL, koho s sebou na jednání vezme," uvedl v LN Mládek. Bělobrádek se Sekyrou však tvrdí, že šlo o náhodné setkání a Sekyru nikdo nezval. Mluví pravdu, a nebo jen mlží a také Sekyra si řekl své k obsazení postu náměstka?

Developer Luděk Sekyra opouští luxusní italskou restauraci v Praze v Pařížské uliciDeveloper Luděk Sekyra opouští luxusní italskou restauraci v Praze v Pařížské ulici | Foto Blesk - Ladislav Křivan, Zbyněk Pecák

Babiš o Sekyrovi: Mrázkův přítel!

Právě kvůli Sekyrově sponzoringu pro lidovce přitom na KDU-ČSL útočil před volbami Andrej Babiš. Označil ho dokonce za přítele kmotra Mrázka! "Lidovci mají problém s mou lustrací, někteří naši členové zase mají problém, že KDU-ČSL financuje přítel Františka Mrázka pan Luděk Sekyra. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek nebyl v médiích ani schopen říci, kolik milionů jim dal. Doufám, že zprůhlední své financování. Bylo by špatné, kdyby byly strany řízené ze zákulisí," rozčiloval se v Právu Babiš před volbami. Nyní však mají Babiš a Bělobrádek zdárně spolupracovat.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

andreslawicky ( 15. ledna 2014 19:10 )

Na starost o firmu mám svoje lidi nevedu smíšenku troubo

kozrz ( 15. ledna 2014 17:33 )

Pokud nevydají střelecké povolenky na tuto verbež tak se budou střílet načerno.To blonďatý p.r.a.s.e je hnus velebnosti, z.m.r.d.nekřesťanskej, kterej m.r.d.á Duku.

kozrz ( 15. ledna 2014 17:30 )

Už by měli začít prodávat povolenky tyhle šmejdy střílet.

abvydavatelstvi ( 15. ledna 2014 17:23 )

Vytlemeny Belodrabek už kuje pikle s mafii ..... je to hnus že se takoví lidé vůbec dostávají pořád do politiky ... jde tam o milonove a miliardové státní zakázky..... a proto různi mafiozo financuji politické strany a politici jim zařídí státní zakázky... na kterých se nabali.... tak to praktikoval i Huska.. a když nezvolili tu jeho konkubinu znovu hejtmankou přišli o zdroj příjmů a uplatku .... Politici přes státní zakázky stále rozkradaji stát... přitom jsou to společné penize celého národu ..všech deseti miliónů... na to politici zapomínají..!!! Proto by lidé měli trvat na tom aby politici předkladali roční vyúčtování jak se společnými penězi nakladali... kam.. do čeho a kolik investovali...!!! To by se opravdu mělo prosadit... jinak diky nekorektnim politikům nebude na nic...!!!

abvydavatelstvi ( 15. ledna 2014 17:03 )

Ander.... si dělá ze všech srandu.. já mu neverim ani slovo...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud