Klausová o nové práci od Zemana: Velvyslankyní nejsem za odměnu!

Autor: ČTK - 
11. 1. 2014
15:43

Česká velvyslankyně v Bratislavě Livia Klausová prý neusilovala o získání diplomatického postu a netoužila po něm. "Když ale nabídka přišla, bylo to pro mě ctí," řekla Klausová v rozhovoru, který dnes zveřejnil slovenský list Sme. Nabídku na vedení české ambasády na Slovensku dostala Klausová přímo od prezidenta Miloše Zemana.

"Když ale nabídka přišla, bylo to pro mě ctí," řekla Klausová v rozhovoru, který dnes zveřejnil slovenský list Sme. Nabídku na vedení české ambasády na Slovensku dostala Klausová přímo od prezidenta Miloše Zemana.

Velvyslankyně ale popřela, že by od Zemana dostala svůj post odměnou za podporu v prezidentské kampani. "Do prezidentské kampaně jsem se nezapojila. Dostala jsem otázku od televize Prima před druhým kolem volby, koho z kandidátů preferuji. O panu Schwarzenbergovi jsem neřekla jedno jediné slovo," uvedla Klausová.

Novopečená diplomatka, která na velvyslanectví v Bratislavě nastoupila v prosinci, rezolutně odmítla hovořit se slovenským listem o minulosti svého otce. Podle Sme byl funkcionářem válečného slovenského státu, byl při konfiskaci židovského majetku a vedl cenzurní oddělení tehdejší policie.

"Nebudu odpovídat na spekulace a výmysly. Chcete-li vést rozhovor o mém otci, není to rozhovor pro mě," řekla Klausová. Disponuje prý množstvím dokumentů, které podobná tvrzení vyvracejí. "Neučinil nic zlého, naopak pomáhal odboji," upozornila.

Klausová připustila, že při dělení československé federace před víc než 20 lety cítila nostalgii. Neměla ale prý možnost nahlížet do zákulisí tehdejšího dění, přestože její manžel Václav Klaus byl jako český premiér jeho bezprostředním aktérem.

Úvahy o rozdělení Československa chce Klausová ponechat historikům, Klaus ani tehdejší slovenský premiér Vladimír Mečiar s rozpadem federace podle ní neměli nic společného. "Takovou věc přece není možné personifikovat. V té době to byli shodou okolností tito politici, jimž takový úkol připadl... Ani o jednom z nich nelze říci, že to bylo jejich přání, že to učinil ať už pan Mečiar, nebo Klaus," prohlásila.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

marmat ( 12. ledna 2014 23:32 )

V JEJICH VĚKU NENÍ OK DĚLAT KARIÉRU.... V TOMTO VĚKU JENA ČASE OPRAVDU VEJMINEK, KTERÝ samozřejmě ČINORODOST NEVYLUČUJE

vi3ol ( 12. ledna 2014 16:43 )

Každá její odpověď byla: Já ze svého titulu velvyslankyně nemohu hodnotnit... Neměla snad ožralu (nebo Kikinu) na dratě, aby mohla odpovídat?!

edifanbasten ( 11. ledna 2014 19:44 )

Přestaň tam dělat ostudu. Tam máš být někde v domové důchodců a poznat co tvůj tenista Klaus udělal pro staré lidi kteří dřeli aby jsi žila luxusu. Klausů mám už vážně dost !!!

alna ( 11. ledna 2014 19:23 )

merrylou212 ( 11. ledna 2014 18:18 )

Podle servru Lidovky.cz byl Klausův tchán u tajné policie fašistického Slovenska. Štefan Miština byl ve své době úředník, který patřil do skupiny politické policie ÚŠB. Ta měla spolupracovat s gestapem a používala velmi tvrdé metody vyšetřování. Jak server Lidovky.cz zjistil, tchán současného prezidenta Václava Klause dokonce v roce 1940 sepisoval veškerý zabavený majetek Židů, aby se jej Ústřední hospodářský úřad mohl zmocnit. A co na to první dáma? Livie Klausová a minulosti svého otce údajně nic neví.

Zobrazit celou diskusi
Další videa