Sobotka našel svou vlastní Nagyovou: Poučí se z Nečasových chyb?

Bohuslav Sobotka našel svou vlastní šéfku kabinetu: Po Janě Nagyové se o premiéra bude starat Běla Hejná
2. 1. 2014
09:07

Bohuslav Sobotka finišuje jednání o nové vládě a věří, že jeho kabinet vznikne do půlky ledna. Pomalu a jistě tak vytváří tým, který by měl mít coby premiér po ruce. Patrně již také našel i svou šéfku kabinetu - Bělu Hejnou. Kauzám typu Nagyová se však chce prý vyhnout. Poučí se skutečně z chyb svých předchůdců, jak přesvědčuje?

Začátek roku 2014 bude pro šéfa ČSSD značně hektický. S koaličními partnery by měl 6. ledna podepsat koaliční smlouvu. A setká se také s prezidentem Zemanem, aby prodiskutovali personální složení nové vlády. "Myslím si, že občané nejsou zvědaví na válku mezi vznikající koalicí a prezidentem republiky," říká v rozhovoru pro MF Dnes Sobotka. Bude se prý snažit postupovat tak, aby zbytečně nevyvolával se Zemanem konflikt.

Sám přitom loni přežil tvrdý střet ve vlastní straně - puč vedený Michalem Haškem. Nyní je prý rád, že puč proběhl. Svou pozici považuje za silnou a dodává: "Kdyby ta schizofrenie, který ve straně dlouhá léta fungovala, pokračovala, pravděpodobně bychom koaliční jednání nedotáhli do konce."

Namísto Nagyové bude kanceláři premiéra velet Hejná

Vedle dořešení vládních křesel však Sobotka tvoří i další část svého týmu. "Musí to být lidé, kteří nebudou přitahovat aféry," upozorňuje Sobotka při výběru nejbližších spolupracovníků. I s odkazem na svého předchůdce Petra Nečase a kauzu Nagyová, která mu srazila vaz, podotýká, že se chce poučit z chyb svých předchůdců.

Šéfkou Sobotkova kabinetu ve vznikající vládě by se nyní měla stát Běla Hejná, která v současnosti vede Sobotkův sekretariát v ČSSD. S odvoláním na tři na sobě nezávislé zdroje z vedení sociálních demokratů to dnes uvedly Lidové noviny.

Hejná je přitom vystudovaná psycholožka a orientuje se na lidskoprávní problematiku. Byla členkou Rady vlády pro nestátní neziskové organizace a působí v projektu Konto bariéry. V letech 1997 až 2002 pracovala jako náměstkyně ministra práce a sociálních věcí - nejdelší dobu po boku Vladimíra Špidly. Byla také poradkyní ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana.

tomik007 ( 2. ledna 2014 14:03 )

bude cakat na steny kancelare jako svazak

ruudazvostravy ( 2. ledna 2014 13:43 )

Yen abi se tendle ko.kot taki nevoctnul časem nagi aš na kóžu.

krupan10 ( 2. ledna 2014 11:46 )

ten blb Sobotka se furt kření, jakoby ho zezedu prcal feťák Bělobrádek

rudyptak48 ( 2. ledna 2014 11:41 )

Nečas byl také považován za suchara a slušňáka a jak nakonec dopadl.

jpavlik ( 2. ledna 2014 11:39 )

Z chyb se poučila i paní Sobotková. Dost bych se divil, že by byla ochotna opustit prostředí, na jaké si zvykla.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa