Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, déšť 19°C

Sobotka nepřijme poslanecký mandát, nahradí ho Kott

Šéf krajského hnutí ANO na Vysočině Jan Sobotka (vlevo)  nepřijme poslanecký mandát.
Šéf krajského hnutí ANO na Vysočině Jan Sobotka (vlevo) nepřijme poslanecký mandát.  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
28. listopadu 2013
12:04

Hnutí ANO na Vysočině marně hledá vhodného kandidáta na poslance. Po rezignaci Miloslava Bačiaka, který rezignoval kvůli nařčení ze spolupráce s vojenskou kontrarozvědkou, se poslaneckého křesla vzdal i jeho náhradník, jmenovec šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky Jan Sobotka. Ten pro změnu dluží na daních a zdravotním pojištění. Na řadě je třetí adept Josef Kott z Olešné.

"Pochybil jsem a vyvodil jsem z toho osobní odpovědnost," uvedl Sobotka, za kterého by měl do Sněmovny nastoupit další náhradník na kandidátce ANO na Vysočině, produktový manažer Josef Kott. "Mé pochybení spočívá v neuvedení informace o splátkovém kalendáři vůči Všeobecné zdravotní pojišťovně, který jsem měl nastaven v době, kdy jsem byl již členem hnutí ANO. Tuto pohledávku splácím," dodal Sobotka.

Zdůraznil, že nedluží na sociálním pojištění ani finančnímu úřadu. "Nikoli mojí chybou, ale mojí plnou odpovědností došlo k tomu, že jsem neodevzdal včas daňové přiznání za rok 2012," řekl Sobotka. Vůči finančnímu úřadu ale dluh neměl, daňová povinnost mu prý nevznikla.

Bačiak složil mandát, protože se už před volbami ukázalo, že zamlčel svou minulost politruka a údajně i titul RSDr., udělovaný komunisty.

rudyptak48 ( 28. listopadu 2013 16:53 )

Kott nebo Ko-kott, není to snad jedno?

salto ( 28. listopadu 2013 15:23 )

Ejhle vajse rábe - že by se našel někdo slušný, nebo p. Babiš vzal Sobotku na Orlickou přehradu a řekl - to je hloubka, co?

valdis ( 28. listopadu 2013 13:41 )

Jsem nový poslanec. Jmenuji se Kott - pro koktavý Jozef!

andreslawicky ( 28. listopadu 2013 13:37 )

Tak snad bude takový hrdina taky ten Slovenský dráteník Babiš až dostane rozhodnutí o tom že byl aktivní agent Stb. s krycím jménem Bureš

marie60 ( 28. listopadu 2013 12:37 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa