Pučisté Hašek a Tejc rezignovali: Jsme oběti!

Michal Hašek a Jeroným Tejc rezignovali na funkce v ČSSD
8. 11. 2013
09:10

Michal Hašek a Jeroným Tejc rezignovali na svoje funkce v ČSSD. Nechtějí se stát záminkou, proč nebudou úspěšná jednání o sestavení vlády, řekli v přímém přenosu na tiskové konferenci. Za hlasováním předsednictva, které vyzvalo k rezignaci Sobotku, dál stojí.

"Dva týdny jsme terčem mediální kampaně na základě fabulace o tzv. Lánském puči," řekl Michal Hašek s tím, že na schůzce s prezidentem republiky nevidí nic špatného. Při ublíženém projevu několikrát zdůraznil, že to jsou oni, kdo jsou oběti: "Stále trváme na tom, že máme právo na odlišný názor, než má předseda strany."

Nejhorší, co by se podle Haška mohlo stát by bylo pokračování sporu. "Nechceme se stát záminkou k tomu, že jednání o vládě nebudou úspěšná. Abychom umožnili Bohuslavu Sobotkovi plně uplatnit mandát předsedy a osobní odpovědnost za vytvoření a fungování vlády, rozhodli jsme se k dnešnímu dni rezignovat na své funkce ve vedení ČSSD," dodal Hašek.

Ke slovu se nakonec dostal i Jeroným Tejc. "Dovolím si Bohuslavu Sobotkovi popřát to, aby při jednáních s partnery na půdě Poslanecké sněmovny a při prosazování programu sociální demokracie byl stejně tvrdý a důsledný, jako byl vůči kritikům ve své straně," pronesl těžce Tejc.

K vyvození zodpovědnosti vyzvali i další činitele sociální demokracie, zejména místopředsedy Milana Chovance a Lubomíra Zaorálka.

Doporučujeme
antonik ( 10. listopadu 2013 21:44 )

Občané Drásova, kde byl Hašek starostou, by mohli vyprávět, jak pan starosta hleděl na jejich zájmy. To samé Tejc.

zadnice ( 9. listopadu 2013 10:28 )

Táhněte oba do háje vy podrazáci!!! Takoví křiváci nemohou řídit ČR!!!

1912 ( 9. listopadu 2013 07:10 )

oběti jsme my občané na ty vaše křivárny a lži doplácíme .Jak může fungovat stát s takovými lháři

horacio007 ( 9. listopadu 2013 00:48 )

Kdo myslí, že wimr je blb vymrd*nej ať klikne

hejhej ( 8. listopadu 2013 22:10 )

moiza: Boj o koryta, o to šlo. Škromach, Hašek a Tejc jsou především lháři.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud