Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Klaus vážně přemýšlí o návratu, situace je prý beznadějná! Zrodí se SUPR Klausovci?

Exprezident Klaus přemýšlí o návratu do politiky
Exprezident Klaus přemýšlí o návratu do politiky  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, geo - 
24. srpna 2013
15:58

Bývalý prezident Václav Klaus "vážně přemýšlí" o návratu na českou politickou scénu. Situace se mu zdá beznadějná, možná by ale stálo za to do toho promluvit, řekl dnes České televizi. O politické spolupráci s Klausem stojí šéfka strany Suverenita Jana Bobošíková nebo dlouholetý člen ODS a poslanec Boris Šťastný, který v pátek ODS opustil.

 "Situace se mi zdá beznadějná, a pokud by byla nějaká šance do toho promluvit, tak by to možná stálo za to," řekl Klaus na pražském Václavském náměstí, kam se přišel podívat na Světové tour basketbalu 3x3. Televize to uvedla na svém webu. Rozhodnuto ale podle něj zatím nic není, pro případnou spolupráci s Klausovými přívrženci by prý muselo být daleko více lidí než jen Bobošíková a Šťastný. "Musel by to být proud či řeka, do které budou přitékat z nejrůznějších stran různé potůčky. Podmínka by byla, aby žádný nebyl nějak beznadějně chemicky zamořený," dodal Klaus.

Nesoupeří se Zemanem

Klaus odmítl, že by při svém případném politickém angažmá soupeřil s prezidentem Milošem Zemanem. "Já teď s Milošem Zemanem nebojuju, protože on je prezident a v nejbližší době žádné prezidentské volby nebudou. Zeman není mým konkurentem. Myslím, že některé politické strany, počínaje ODS, se hloupě stylizují, že ony dnes bojují se Zemanem. To je hloupost. Měly bojovat před rokem, dneska ne," řekl televizi exprezident.

SUPR klausovci s Bobošíkovou

    S Bobošíkovou se Klause setkal v pátek, šéfka Suverenity se snaží spojit Klausovy příznivce. Bobošíková už dříve uvedla, že by si přála, aby Klaus její stranu podpořil, případně jí propůjčil své jméno. Dnešnímu Právu Bobošíková řekla, že jednou z možností, jak by se strana mohla jmenovat, je SUPR klausovci podle slov SUverenita a PRosperita.

Odpadlík Štastný chce Klausovo vedení

   Šťastný by se chtěl přičinit o vznik nové politické strany pod Klausovým vedením. V prohlášení vydaném ke svému vystoupení z ODS vyzval "slušné lidi nelevicového smýšlení", aby ho následovali. Šťastný se v poslední době pokoušel ODS přesvědčit, aby Klause požádala o pomoc se zastavením klesajících preferencí. S iniciativou ale u části vedení nenašel pochopení. Klaus posléze řekl, že jeho angažmá u ODS v současné době nepřichází v úvahu.

enriko ( 25. srpna 2013 14:48 )

Proč až v šedesáti?

enriko ( 25. srpna 2013 14:47 )

Ty asi nepochopíš, že ne všechno dělají lidi pro peníze. Co když ho v tomto případě peníze nezajímají, to ti hlava nebere, že?

enriko ( 25. srpna 2013 14:46 )

Njn od toho je amnestie a prezident. Havel ji udělil tuším 3x, v tom případě je Klaus o jednu pozadu.

enriko ( 25. srpna 2013 14:44 )

Jestli to nebude tvou inteligencí, že nechápeš. Když už, tak křivým, učivo třetí třídy ZŠ. Vím, že kdo je chytřejší jak ty , je arogantní namyšlený atd... Ovšem v tom případě je arogantní i moje německá doga.

jana999 ( 25. srpna 2013 10:03 )

a cos udělala blbko ty?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa