Prezidentská anketa Blesk.cz: Vyhrál Fischer, Schwarzenberg propadl

Autor: jos - 
2. 3. 2012
11:58

Ve druhém kole velké prezidentské ankety na Blesk.cz zvítězil Jan Fischer, dostal 32% hlasů z balíku, který čítal 150 000 hlasů.  V prvním kole přišlo 100 000 hlasů. Celkem se tedy jedná o sumu hlasů, z které se už dají vyvozovat různé analytické závěry.

Čtenáři Blesk.cz rozhodli, že na Hradě by po Václavu Klausovi nejraději viděli Jana Fischera, který si jejich sympatie získal jako předseda úřednické vlády. Anketu, která na Blesk.cz běžela do 2. března do 12 hodin vyhrál se ziskem 32% hlasů.

Druhé místo se ziskem 12% hlasů obsadil ekonom Jan Švejnar. Zda se ale skutečně bude o funkci prezidenta ucházet, je v tuto chvíli ve hvězdách. Má prestižní místo na Kolumbijské univerzitě v USA a zvažuje, zda do náročného klání o Hrad vůbec vstoupí.

Na třetím místě se umístila žena. Občanská demokratka Miroslava Němcová se v rozhovoru nechala slyšet, že by na Hradě rozhodně ostudu neudělala ona, ani její manžel, který pracuje jako mistr ve slévárně. I toto vyjádření jí zřejmě přineslo kladné body a Němcová získala 11% hlasů.

V poli poražených skončili bývalý kosmonaut Vladimír Remek i ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Pro něj výsledek ankety na Blesk.cz musí být ledovou sprchou. Čtyři procenta hlasů je žalostný výsledek a kníže by měl s chladnou hlavou zhodnotit, zda v jeho pozici má smysl o Hrad bojovat.

Podrobné výsledky (podle procent získaných hlasů):

Jan Fischer - 32 %

Jan Švejnar - 12 %

Miroslava Němcová - 11 %

Tomio Okamura - 10 %

Miloš Zeman - 10%

Jana Bobošíková - 6 %

Jiří Dienstbier - 6 %

Livia Klausová - 4 %

Karel Schwarzenberg - 4 %

Jaroslav Kubera - 2 %

Vladimír Remek - 2 %

Evžen Tošenovský - 2 %

(pozn. kandidáti se stejným počtem hlasů jsou uvedeni dle abecedního pořadí)


Doporučujeme
ilula ( 12. ledna 2013 23:29 )

VÁŽENÍ VOLIČI,MÁME ZA SEBOU PRVNÍ KOLO PREZIDENTSKÉ VOLBY. DOPORUČUJI ČÍST KNIHU PAUL POLANSKY BOUŘE. O PREZIDENTECH MINULÝCH A MOŽNÁ I BUDOUCÍCH. FAKT DOBRÝ ČTENÍ.POSLEDNÍ VYDÁNÍ BYLO ZNIČENO VODOU A ŠKODA UHRAZENA POJIŠŤOVNOU,BUDE POTÍŽ TUTO KNIHU SEHNAT,ALE ZA TU NÁMAHU TO STOJÍ.

zlymikes ( 9. června 2012 06:24 )

ani nevím,že takový průzkum někdy byl.To si možná hráli redaktoři Blesku a jejich poradci a poradci jejich poradců na tichou poštu.

bobina ( 5. března 2012 09:37 )

Prosím tě,mezi jakými lidmi se to pohybuješ? Chrchla Kubera prezidentem??? No to jsi snad napsal z Bohnic!

jiri90 ( 4. března 2012 22:26 )

hodne lidi ,ktere znam ,davalo hlas Kuberovi ,,ale zustal pouze na 2% ,,,tohle voleni ,,je jeden velky podvod a snaha ,o prosazeni ,jen urcitych lidi ,,,

bobina ( 4. března 2012 08:52 )

Jak může "leštička klik a lez***ka Němcová dostat tolik bodů nechápu!!!! Vždyť ona na nic nikdy nepřišla sama,jen papouškuje to,co kde slyší!!! Tak vidím,že dopadneme opět blbě,lidi se stále ještě nenaučili používat mozek a v době počítačů je to na pováženou!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa