Úterý 3. října 2023
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Polojasno 24°C

Politik si nezaslouží slitování, říká provokatér aTeo

Autor: šim, Kjos - 
26. dubna 2011
06:45

ROZHOVOR: Amatérský grafik aTeo (vlastním jménem Teo Adamy) se živí jako ekonom. Grafika je jen jeho koníčkem. Ale jeho politické fotomontáže jsou už nyní kultovní. Podívejte se, jak si hraje se současnou politickou situací.

Kdo vám z politiků pije nejvíce krev?

A víte co? Když o tom tak přemýšlím, tak vlastně žádný. Já je mám, kluky a holky ušatý, docela rád. Kdyby neustále nevymýšleli skopičiny a neblbli, nemohl bych je parodovat. A to by mi bylo líto. :-)

Která z osobností se vám karikuje nejlépe? Kdo je nejčastější? A naopak je vám nějaký politik tak sympatický, že byste ho nekarikoval?

Nejlépe se pracuje s plešatými s konfekční postavou, nemusím se trápit s vlasy. Tím je třeba Bohuš Socbotka. Jenomže tohle individuum je až zoufale nudný patron. V minulosti jsem nejčastěji ryl do úhlavního přítele Paroubka. Jeho žena mi prostřednictvím advokátní kanceláře dokonce vyhrožovala soudní žalobou. Mně je celkem sympatický prezident Klaus. Je to takový arogant a EUxot. To ovšem neznamená, že bych ho ušetřil. Žádný si nezaslouží slitování! :-)

Jak jste se ke kolážím dostal? Jak dlouho je už děláte?

No... je to taková náhražka za výtvarnou tvorbu. Dostal jsem se k tomu náhodou, když jsem si v roce 2003 koupil svůj první digitální fotoaparát a potřeboval vyretušovat nějaké fotky. Jednou jsem jako dárek spáchal fotokoláž přítele do historického obrazu. To byl onen přeříznutý fibuláris a pak už se to se mnou táhlo.

Čím se živíte? Můžete nám říci něco o sobě? Kdo jste? Schováváte se za přezdívku? Co znamená aTeo?

Živím se jako nezávislý ekonomický poradce a za přezdívku se rozhodně neschovávám. Z registrace domény se každý může dozvědět, co jsem za parchanta a na netu si mě vylustrovat i s číslem bot. Teo je mé křestní jméno a to malé "a" v nicku aTeo je počáteční písmeno mého příjmení. No není to hezké, uznejte?! :-p

Stalo se vám někdy, že vás oslovila například nějaká politická strana, abyste udělal koláž na nějakého politického soupeře? Šel byste do toho?

Ano, stalo. Na jaře loňského roku mě oslovila ODS s požadavkem vytvořit návrhy předvolebních billboardů. Což jsem učinil. Jenomže pak se najednou vyrojili plži, mlži, hlavonožci a další nesmysly. Na můj dotaz, co to má jako znamenat, mi bylo sděleno, že "v tuto chvíli zvítězila přímá parodie". Inu, jakmile jsou někde k dispozici volné peníze, je třeba se o ně podělit především doma a nepřizvávat k dělení kořisti externí parazity, že? ;)

Co si myslíte o naší politické scéně? Lze ji brát v něčem vážně? Nebo je to jen příhodná platforma pro vaši tvorbu.. :)

Ovšem, politiku musíme brát vážně. Vždyť její produkty a producenti zásadním způsobem ovlivňují kvalitu či nekvalitu našich životů. Jenomže jako občané jsme proti těmto zmetkům věcným i osobním téměř úplně bezmocní. V mém podání ten smích není trpký, nýbrž jízlivý. Ale jak už jsem uvedl, nenávist necítím k žádnému z těch klaunů, co se berou tak smrtelně vážně...

Prohlédněte si další nejen politické koláže grafika aTea ZDE>>>

jakub-moravec ( 26. dubna 2011 23:11 )

satan Kauz má ten rozum převrácený a proto rád si jména převrací, mě Jakub, nazývá Bukaj, a tady handgood převrátil na doogdnah. A se santakauz se snadno dá udělat SATAN KAUZ a jedině tak toho zmetka budu jmenovat a snad doufat, že ho jednou ten SATAN opravdu sebere sebou do pekel horoucích.

jakub-moravec ( 26. dubna 2011 23:03 )

santakauz je NEJVĚTŠÍ PRASÁK v Blesku, já ho zpočátku varoval, jak jsem viděl jak do každého bez důvodu rýpal a rozséval svoji sprostotu na všechny strany. Nepomohlo to, pak jsem napsal abychom si ho nevšímali a když on uvidí že s ním nikdo nediskutuje, přestane, protože by jinak musel diskutovat jen sám se sebou. Ale to také nepomohlo, protože kdo by to vydržel nechat se urážet jen tak pro nic za nic. A tak jsem dospěl k závěru, oko za oko,zub za zub, když to hovado Kauz utočí, tak se bránit stejným způsobem. Říká se, NEHAŽTE PERLY MEZI S.V.I.N.Ě. Proslýchalo se, že santakauz je převtělený dřívější prasák "guleman". A já později jsem si dokonce myslel, že Kauz už možná tušil, že ho Blesk vykopne, tak se honem převtělil na visersivoko, protože ti dva jsou si sobě podobní. Ale kdo ví jak to je, jsou tady nyní oba, ale může to být také jedna osoba. Blesk dělá chybu, ža tady se může zaregistrovat kdejaké h.o.v.a.d.o, protože na příklad diskutovat v seznamu.cz to není tak jednoduché, dlouho se na to musí čekat, každý musí mít svoje jméno a místo pobytu odkud pochází a zjišťuje se jestli je jeho adresa správná.

gogo ( 26. dubna 2011 21:30 )

Moc Ti to psaní dítě nešťastný již nejde .... Musíš se příště víc snažit ... Ale teď už jdi do hajan, ať Tě maminka nemusí ráno pracně budit.... Takže : Vykakat, vyčůrat, pomodlit a spinkat !

gogo ( 26. dubna 2011 21:27 )

Že by i drogy chlapče ? Či jen psychopatické problémy ?

gogo ( 26. dubna 2011 21:24 )

Přečti si chlapče jen v této diskuzi co vše jsi zplodil a musí Ti být samotnému špatně... Copak to skutečně nevidíš co jsi "napsal" jen zde za hromádku hnoje a nesmyslů ? To si ani na okamžik neuvědomuješ jak Tě ostatní vidí ? Co si o Tobě musejí myslet ? jak Tě musejí litovat ? Či stydět se za Tebe ? To Ti opravdu nic nedochází ? Takto vzbuzuješ pouze lítost a pohrdání... Bohužel....

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud