Neděle 1. října 2023
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Polojasno 20°C

Dienstbier mladší: Bude senátorem místo otce?

Jiří Dienstbier na pohřbu svého otce. Nyní by měl v Senátu nastoupit na jeho místo.
Jiří Dienstbier na pohřbu svého otce. Nyní by měl v Senátu nastoupit na jeho místo.  (Autor: Ladislav Křivan, Martin Mithofer, Martin Procházka)
Autor: INT, rvs - 
18. ledna 2011
17:16

Jiří Dienstbier mladší by měl podle názoru některých sociálních demokratů v Senátu nahradit svého mrtvého otce. ČSSD mu nyní nabídla kandidaturu na uvolněné místo.

787095:gallery:true:true

Syn známého disidenta, který až do pohřbu otce kandidaturu odmítal, nyní přislíbil, že si ji promyslí. Vedení ČSSD chce jméno kandidáta oznámit do konce ledna. "Byl jsem neformálně dotazován, zda bych kandidaturu přijal. Pokud bude trvat zájem ze strany ČSSD, budu o tom uvažovat," řekl Dienstbier mladší pro deník MF Dnes.

Doplňovací volby, které mají o novém senátorovi rozhodnout, byly prezidentem Václavem Klausem vyhlášeny na 18. a 19. března 2011. Podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky Dienstbierovu kandidaturu navrhlo několik senátorů.

divenka ( 19. ledna 2011 20:49 )

tak junior byl a je členem ČSSD tímto se omlouvám za nejistotu, která se projevila jako nevědomost

divenka ( 19. ledna 2011 19:22 )

snad není dědičné, nebo to je císařský trůn??? Pokud vím do politiky dělal junior i senior D., ale každý za jinou stranu!!! takže mladý nekandidoval za ČSSD, ale timu teď kandidturu nabídli, takže trafika pro mladého pána na zmírnění smutku???? Jak je vůbec možné něco takového v demokratické společnosti, kterou se hlavně oba D: a jejich přátelé ohánějí????

komentator ( 19. ledna 2011 18:17 )

by měl nahradit slušný, vzdělaný a sympatický Jiří Dienstbier mladší! Kéž by bylo více Dienstbierů v české politice!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud