Schwarzenbergu! Tenhle ti ukradl rodinný poklad!

Autor: Jitka Stefanidesová, Klena - 
21. prosince 2010
11:33

Středočeské Palermo včera ráno obsadili zakuklení policisté. A byl k tomu důvod! Desítka členů z Útvaru rychlého nasazení zatýkala vpříbramském bytě Viktora P. (31), důvodně podezřelého z krádeže šavlí a kordů za sedm milionů korun ze zámku Orlík. A Blesk byl u toho!

Zásah policistů z Útvaru rychlého nasazení vzbudil na příbramském sídlišti pořádný rozruch. „Co se to tady zase děje. Doufám, že nenašli nějakou mrtvolu. Néé, to zase bude nějakej zloděj,“ vzrušeně diskutoval hlouček lidí před domem. Svědci akce nebyli daleko od pravdy.

Policie tu totiž zatýkala Viktora P., jednoho z podezřelých z krádeže historických předmětů ze zámku Orlík. Tehdy zmizel červený důstojnický červený kabát, řády, tři šavle a kordy dohromady za sedm milionů korun. Okradeným byl majitel zámku Orlík a syn Karla Schwarzenberga Johannes. Ten před časem zámek dostal darem od svého otce.

Zloději se podle vyšetřování k historickým cennostem dostali pomocí žebříků postavených v zámeckém parku, ze kterých vlezli na zámeckou terasu. Nářadím pak rozbili skleněnou výplň dveří a autogenem rozřízli kovovou mříž a zámek. Pak se už lehce dostali do objektu zámku, kde vypáčili a vykopli dveře čtyř místností s vystavenými exponáty.

Hlavního podezřelého podle usvědčila výpověd svědka, který část odcizených věcí vydal policii s tím, že je má právě od zadrženého. „Na případu se intenzivně pracuje,“ řekl Blesku stručně jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Údajně šlo o krádež na objednávku. Právě zadržený Viktor , který se prý loupeže dopustil se svým bratrem Vojtěchem (37), mají matku v Rakousku. Přes ni se podle všeho měly historické cennosti dostat k movitým kupcům.

Krádež na zámku Orlík 12. dubna 2010

Šlo o bleskovou krádež, zlodějům stačily dvě minuty! Cílem byly sečné a bodné zbraně Šlo o nejcennější exponáty z 19. století. Zámek Orlík se do té doby chlubil perfektním bezpečnostním systémem, lepší prý nikdo nemá. Objekt nebyl vyloupen 100 let.

cocococo ( 5. dubna 2011 11:57 )

Madar by to napsal lip.Tohle pise sfetovanej Vietcong!!!

capitan_jorge ( 5. dubna 2011 10:38 )

se na nádvoří dostali po žebříku a nesli si po něm i autogen. Dobrý!

olesja ( 22. prosince 2010 12:00 )

4747 ( 21. prosince 2010 12:06 )

Hlavního podezřelého podle usvědčila výpověd svědka, který část odcizených věcí vydal policii s tím, že je má právě od zadrženého. ZAS PÍŠE DALŠÍ MAĎAR!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud