Nečas, Drobil a korupce: Policie chce vysvětlení

Autor: jos, Eva Hofrichterová, Kjaj - 
17. prosince 2010
19:09

Premiér Petr Nečas (ODS) zrušil kvůli koaliční schůzce, na které musí řešit korupční skandál a vládní krizi, cestu za vojáky do Afghánistánu. Je to správné rozhodnutí, alespoň si snad konečně doma uklidí. Ještě ho ale čeká pohovor na policii, je na něj totiž podáno trestní oznámení. Pavel Drobil, který též čelí trestnímu oznámení, pohovor s policisty již absolvoval.

Půjde Nečas k soudu?

V pátek podal rakouský občan českého původu Philipp Janýr trestní oznámení na premiéra Petra Nečase, ministra v demisi Pavla Drobila a šéfa Úřadu vlády Lubomíra Poula. Důvodem je právě korupční kauza a to, že Nečas ani Poul podezření již dávno neoznámili na policii. Státní zastupitelstvo bude oznámení vyhodnocovat a případně ho předá policii. Informoval o tom server Novinky.cz, který s odvoláním na důvěrný zdroj tvrdí, že Drobil na policii již byl.

Nečas za vojáky neletí

Nečas chtěl letět pozdravit vojáky v Afghánistánu. Nikam ale neletí, bude řešit korupční kauzu. "Mohu potvrdit, že předseda vlády zrušil svou cestu za českými vojáky do Afghánistánu. Premiér chce po návratu z Evropské rady s koaličnímu partnery důkladně projednat otázky domácí politiky a přispět svou účastí k uklidnění zbytečně vyhrocené situace. Premiér posílá vojákům zdravici a věří, že se cestu podaří uskutečnit v blízké době," řekl pro Blesk mluvčí vlády Jan Osůch.

Drobil si nadrobil

Vládu postihl korupční skandál ministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS). Libor Michálek ze Státního fondu životního prostředí na podivné praktiky Drobilova poradce Knetiga upozorňoval premiéra již před dvěma měsíci. Nečas to však neřešil. Michálek byl mezitím z fondu odvolán. Prý nepostupoval, tak jak měl.

Schůzku přerušili do neděle

Koaliční schůzka ke korupční kauze kolem končícího ministra životního prostředí Pavla Drobila byla v pátek nečekaně přerušena, a to do nedělního odpoledne. Její účastníci z úřadu vlády odjeli, aniž k průběhu dosavadního jednání cokoli sdělili. Premiér Petr Nečas koaličním partnerům údajně pouze vysvětloval svůj postoj k celé záležitosti.


gogo ( 18. prosince 2010 18:04 )

Přesně tak. Stejně jako tomu bylo s podvodníkem Čunkem, s podvody na plzeňské fakultě atd... Škoda slov... Odvolání Michálka ale bude mít obrovský demoralizující efekt na již tak upadlou morálku této země... Radovat se z toho mohou a profitovat jen podvodnící a zlodějii...

bozena11444 ( 18. prosince 2010 16:31 )

hugu...máš pravdu, kdo ohlásí korupci, bude okamžitě vyhozen, ale nepřipsali tam, že bude vyhozen ten poctivý a zloděj zůstane a navíc bude hrdina u premiére a dokonce i u pana prezidenta.....tak to by si měli opravit, ale i tak se už budou lidi bát na něco upozornit, aby nedopadli jako pan Michálek a nakonec zůstali bez práce...pane Nečasi odejděte, pohnojil jste si to a nejen tím, že jste mlčel, ale požehnal Dobilovi vyhodit pana Michálka. A pan prezident souhlasí....

bedna ( 18. prosince 2010 15:56 )

Stejně se to vše zamete pod koberec, nebude to trvat dlouho a opět na základě rčení „nezávislost musí jít stranou politickým zájmům'' celá korupce vyšumí do ztracena a jediná oběť této kauzy zůstane pan Michálek, který na korupci upozornil.

simamach ( 18. prosince 2010 15:40 )

Ano ..křesťan..To hovoří za vše...Zloděj. Nečasi odstup!!!

akrapaz ( 18. prosince 2010 04:17 )

zcela správně: je to bezcharakterní zmetek

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud