Neděle 1. října 2023
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Polojasno 20°C

Špidlu do Senátu nezvolili, přesto tam sedí! Jako poradce

Vladimír Špidla neuspěl ve volbách, přesto v Senátu usedne.
 (Autor: Foto Profimedia.cz a abl)
Autor: ČTK, Kjaj - 
14. prosince 2010
17:17

Lidé ve volbách Vladimíru Špidlovi z ČSSD řekli své NE. Přesto si mezi senátory našel místo. Bude dělat poradce předsedovi Milanu Štěchovi, který je jeho spolustraník. Bývalý eurokomisař Špidla z politického výslunní jen tak nezmizí.

Devětapadesátiletý Špidla byl eurokomisařem do letošního února, na starosti měl zaměstnanost, sociální záležitosti a rovné příležitosti. Letos sám kandidoval na senátora za Českokrumlovsko, ve finále ale podlehl staronovému senátorovi Tomáši Jirsovi (ODS). I když se Špidla funkce poradce ujme až od příštího roku, už dnes seděl vedle senátorů při jednání senátního výboru pro záležitosti EU.

Šéfem Štěchova sekretariátu je Jaroslav Müllner, někdejší místopředseda učitelských odborů a náměstek ministryně školství v době, kdy v této funkci byla Petra Buzková. Členkou sekretariátu je i Heřmánková, která převzala agendu tiskového tajemníka Kanceláře Senátu Petra Kostky.

"Je naprosto běžné, že když přichází nový ministr, předseda vlády, tak že se mění ten nejbližší tým kolem předsedy," řekl k důvodům výměny Štěch. Kostku označil za "výraznou tvář" svého předchůdce Přemysla Sobotky (ODS), nynějšího místopředsedy horní komory. Předseda Senátu uvedl, že se s vedoucím Kanceláře Senátu Františkem Jakubem dohodl na tom, že s ním bude Heřmánková řešit mediální výstupy, které se budou týkat Senátu a kancléře. "To je naprosto bezproblémové," dodal Štěch.

oldedek ( 15. prosince 2010 09:32 )

Špidla, ten chudák si neuměl poradit ani sám sobě, nó ale Štichovi to prej stačí ... U nás to chodí jako v tom filmu "blbý a ještě blbější" ...

komentator ( 14. prosince 2010 20:15 )

který má kontakty na vedení komise EU a Evropského parlamentu. A to se bude předsedovi Senátu Štěchovi hodit. Špidla dokáže Štěchovi a dalším českým politikům otevřit ty "správný dveře v EU, kde se rozdělují velké peníze. A to je v dnešní době velmi důležité. Na rozdíl od jiných českých politiků Špidla nekrade a nebyl zaplaten v žádných korupčních kauzách

janeksulc ( 14. prosince 2010 20:02 )

Nikdy nic neudělal, ale je to prostě koryto, tak bude dělat ty svoje blbéksichty na nás všechny dál a za balík. To by se jeden v tomto státě po.......

nautilus ( 14. prosince 2010 18:44 )

Dříve jsem si myslel, že pan Špidla je slušný člověk, ale je pouze bojovník o koryta, tak jako pan Štěch, který na to šel přes odbory. Takže můj současný názor je, že lidem v politice jde především o koryta, a tím reálnou moc a reálné nadprůměrné příjmy. Samozřejmě, že mezi levici a tzv. pravici velké rozdíly nejsou, pokud vůbec. Pan Svoboda z Prahy by řekl, že mám vstoupit do politiky, že ano. Problém je v tom, že není tolik koryt, aby miliony lidí vstupovaly do politiky. Koryta jsou vyhrazena jenom pro elity národů. Luza je od toho, aby šlapala čas od času k volbám a plnila ambice vládnoucí oligrchii. Odboráří pak ještě účastmi ve stávkách a demonstracemi naplňovali ekonomické sny odborářských bosů. Teď si uvědomuji, že jsem vlastně názorově marxista. Je tu třeba Jánošika, který bude bohatým brát a chudým rozdávat. To jistě v budoucnu zajistí pan Paroubek prosazením progresivní daně. Odborář pan Štěch pak arogantně nerespektuje a pohrdá názorem voličů, kteří pana Špidlu do senátu nezvolili. Tak se chovali, chovají a budou chovat technokraté moci.

petrzkopecku ( 14. prosince 2010 18:15 )

vypadlo jim tam slovo NEZVOLILI

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud