Takhle si žijou odboroví papaláši!

8. 12. 2010
12:30

FOTO: Pokud si představujete odboráře jako skromného člověka, jehož hlavní životní náplní je boj za práva zaměstnanců, mýlíte se. Odborářský boss si umí žít opravdu na vysoké noze.

V paneláku byste jeho trvalé bydliště hledali jen těžko. Takový odborový předák si totiž většinou žije v luxusní vile za několik milionů. Další nemovitosti nebo třeba pozemky jsou samozřejmostí. Práci by jim mohl každý závidět. Jejich platy musejí být pohádkové. Jen těžko uvěřit, že za pár stovek bojují za své »ovečky« jen ze svého přesvědčení...

Milan Štěch (57)

Takhle si žije Milan ŠtěchTakhle si žije Milan Štěch | 

Vilka exodborářského bosse a novopečeného předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) leží v zapadlé vesničce Horní Slověnice za Lišovem na Českobudějovicku. Přízemní vilka je dobře ukrytá před zraky zvědavců. Nestojí přímo u silnice jako většina domů, ale v rozlehlé zahradě. Součástí je i terasa a bazén. Podle sousedů si nový dům Štěch postavil před třemi lety. Jeho cena se pohybuje kolem pěti milionů korun.

Vyjádření Milana Štěcha, které do redakce Blesku zaslala tisková tajemnice Senátu Pavlína Heřmánková:

"Informace v článku jsou nepřesné a zavádějící. Předseda Senátu Milan Štěch postavil zmiňovaný rodinný dům na základě stavebního povolení ke stavbě, které nabylo právní moci 10. června 1998. Stavba se nachází v obci Horní Slavonice na pozemku, který předseda Senátu získal darem od svých rodičů, kteří v sousedství domu žijí. Pozemek dříve sloužil jako zahrada. Rozpočet domu o velikosti 4+1 byl plánován na 1,6 mil. Kč. Stavba byla finálně realizována za 1,8 mil. Kč. Faktury za dodávky práce má předseda Senátu k dispozici. Přibližně 20 procent stavebních prací vykonal pan Milan Štěch svépomocí a s pomocí otce své manželky, jenž byl stavař. V posledních letech byla k domu přistavěna garáž a bazén. Na stavbu byly použity vlastní finanční úspory a úvěr ze stavebního spoření, který byl již splacen. Laické odhady nákladů podle redakce Blesku se pohybují v rozmezí 5 až 10 mil. Kč, což zdaleka neodpovídá realitě. Dům je z hlediska rozsahu i nákladů spíše podprůměrný při srovnání s rodinnými domy, které se v okolí Lišova obvykle stavějí. (Vyjádření Milana Štěcha bylo redakčně zkráceno.)

Jaroslav Zavadil (66)

Jaroslav Zavadil má asi rád zelenouJaroslav Zavadil má asi rád zelenou | 

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů žije v obrovském rodinném domě v Novém Městě nad Metují, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Cena takové obrovské nemovitosti se může vyšplhat klidně i přes deset milionů, záleží na vnitřním vybavení. Nepřehlédnutelná zelená barva má zřejmě sousedům připomenout, že zde žije odborářský boss. Takový dům a velkou zahradu by Zavadilovi mohl každý závidět.

Jaromír Dušek (58)

Takto bydlí Jaromír DušekTakto bydlí Jaromír Dušek | 

Ani předseda Svazu odborářů služeb a dopravy, který už vedl nejednu stávku, si nežije vůbec špatně. Řadový domek se zahradou v Dolní Dobrouči na Orlickoústecku nevypadá příliš honosně, jeho cena nebude moc vysoká. Málokdo ale ví, že mu patří třeba i vodní elektrárna v Jaroměři na Náchodsku nebo část lesa. Když se tedy sečtou všechny jeho nemovitosti a pozemky, může se Dušek klidně považovat za milionáře.

Václav Pícl (51)

Ani Václav Pícl se za svůj příbytek stydět nemusíAni Václav Pícl se za svůj příbytek stydět nemusí | 

Místopředseda ČMKOS bydlí ve zrekonstruovaném domě v Chrášťanech na Rakovnicku, které leží asi 60 kilometrů od Prahy. Už na první pohled je zřejmé, že dům prošel nedávno rozsáhlou modernizací. Z dálky sice vypadá skromně, ale nenechte se zmást prvním dojmem, klidně by v něm totiž mohly bydlet i dvě rodiny.

ben2 ( 15. prosince 2010 18:43 )

asi o tom málo víš.

smrk ( 12. prosince 2010 20:52 )

Máš příznačný nick - jen se z toho n.e.p.o.s.e.r. blbe

brum ( 11. prosince 2010 23:37 )

Stačí přijet na okraj kteréhokoliv města,abychom viděli daleko onačejší baráky.To v nich bydlí samí šéfové odborů?A kde bydlí radaktoři blesku- ve stanu!

kakakajka ( 11. prosince 2010 18:07 )

Kdyby byl Kalousek celou dobu ministrem financí, tak nás nezadlužil tak, jak nás zadlužili socani s tím přihlouplým Bohuslavem Sobotkou, který rozhodně neumí počítat. Byl to téměř bilion. A z toho už nelze jinak ven, než, že budeme šetřit a šetřit...A ne rozdávat ve stylu komunistů v odborech a ČSSD.

kakakajka ( 11. prosince 2010 18:01 )

Proč nepíšete, kolik si nahrabal Falbr spaním a všichni tito darmožráči? Zveřejněte jejich platy! A to Vás teprve naštve. Je to výsměch. Waltr Komárek se nedávno velmi v televizi divil, že bereme tak malé platy, ale že on je otcem odborů, to už neříká, hlavně, kde na to brát? Jsou to komunističtí manipulátoři, kteří zneužívají naši svobodu a demokracii. Proč je nevyženeme? Právě pomocí sdělovacích prostředků? Proč? Jsou to jenom kecy, kecy, kecy. Proč není dáván v televizi větší prostor panu prezidentovi Klausovi a premiéru Nečasovi? Denně by měli lidem vysvětlovat, co je příčina našeho úpadku a co je pro tento stát dobré. Odbouraly by se umělé kauzy, které ve finále jsou výplodem komunistů a komunistických socanů.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa