ODS vrací úder Krausovi: Jsi arogantní tukan

Autor: ap - 
28. listopadu 2010
05:00

"Dementní projev arogantního tukana," tak reaguje ODS ústy svého pražského předsedy Borise Šťastného na pořad Jana Krause, v němž griloval zástupce ČSSD Karla Březinu. Kritice Šťastného neušli ani lidé chystající se demonstrovat proti vzniku koalice mezi ČSSD a ODS. Podle něho jsou to typičtí pravdoláskaři, co nechápou principy zastupitelské demokracie.

Jan Kraus totiž ve svém pořadu na Karla Březinu (ČSSD) pořádně zaútočil. Uzavření koalice mezi ODS a ČSSD na pražském magistrátu označil za podvod na voliče.Vzniklou koalici nazval prasárnou, mluvil o blbcích a žvástech. A zatímco ČSSD cudně mlčí, pražská ODS nenechává na Krausovi ani niť suchou.

Dementní projev arogantního tukana

"Jan Kraus se ve svém pořadu choval jako arogantní tukan obrovský. Tedy jako elitní a s obdivem pozorovaný, nicméně nafoukaný a zpupný pták," okomentoval Krausovu show pro Blesk.cz předseda pražské ODS Boris Šťastný.

Krausovo vyjádření dále označil za typický pravdoláskařský a dementní projev, proti němuž je potřeba bojovat. Podle jeho názoru je totiž Krausův postoj popřením zastupitelské demokracie a ukázkou toho, jak si nikým nezvolená menšina dovoluje nárokovat právo rozhodovat, aniž by byla kýmkoliv zvolena.

Demonstrují stále ti samí lidé

Obdobný názor má pak Boris Šťastný i na protest, který se proti uzavření koalice mezi ODS a ČSSD chystá do pražských ulic. "Když se na ně podíváte, tak jsou to pořád ti samí lidé. Lidé, kteří si svůj vlastní názor pletou s obecnou pravdou. Lidé kteří se dovolávají zastupitelské demokracie, ale sami jí ve skutečnosti pohrdají. Václav Klaus je kdysi přesně označil za pravdoláskaře," okomentoval pro Blesk.cz chystanou demonstraci Boris Šťastný.

Koalici zadupala TOPka

Navíc by podle Borise Šťastného měli demonstranti hledat viníka někde jinde. "Koalici zadupala TOPka. Neustále se snaží zaujmout místo ODS. Zničit nás a zadupat. Přitom se opírají o různé občanské iniciativy. Jednání ukončili oni ve chvíli, kdy nabídli velice výhodnou smlouvu ČSSD. O uzavření koalice s námi jim ve skutečnosti zřejmě nešlo, " okomentoval Boris Šťastný důvody, které podle jeho názoru vedly ke ztroskotání koaličních námluv mezi ODS a TOP 09.

janoucha ( 29. listopadu 2010 14:48 )

jen proto, že mám jiný názor než pan Komentátor, už jsem dle něj tvor nemyslící. No to jsou mi věci Já Vás za Vaše jiné, a podle mého názoru totálně zcestné a hloupé názory taky nenapadám. A navíc.........kde berete ty stoprocentní informace o tom, kterak ošklivá TOP09 byla při jednáních zlá na nebohou, a vždy korektní ODS ? Vy jste u toho byl? Nebo máte nějaké vnitro donašeče? Nebo víte stejné prd jako většina lidí a děláte si obrázek o politice jen z toho, co se kde dočtete? Pro mě pořád ještě víc důvěryhodnější v Praze politika TOP09 než prohnilá a hlavně naprosto nedůvěryhodná politika ODS. A v ukazování prstem na viníky všeho zla mají tihle modří ptáci už letitou praxi. Jaký byl vždy výsledek jejich politikaření už všichni známe. Jako bývalá volička ODS, a jako někdo, kdo se o to opravdu zajímal si tady můžu dovolit říct, že ODS pro mě osobně tímhle trapným a ubohým krokem po komunálních volbách ztratila kredit úplně, a je pro ně nepřiaetelnou stranou........a můžete mě za tohle klidně dál napadat. Budiž Vám odpuštěno.

sakra ( 29. listopadu 2010 12:53 )

Předseda pražské ODS Boris Šťastný je u mně vů.l!!!

komentator ( 29. listopadu 2010 12:08 )

nebo mu tu pouze nemyslí? Nenabízela TOP 09 socanům, že budou spolu vládnout v Praze? Proč superkonzervativní strana TOP 09 kontrolována recyklovanými černo***níky kalouskem, parkanovou atd. chtěla vládnout v Praze s levicovými socany? Proč TOP 09 vládne v několika českých městech a v některých městských částech Prahy v koalici se socany a přitom by tam mohla vládnout s ODS? To je v pořádku? TOP 09 dělá podrazy na ODS. A když odéesáci nakopnou pro změnu Topáky tak dle jednoduchých lidí jako Kraus a jeho obdivovatele jde o podraz. A když TOP 09 podrazí odéesáky, tak to je v pořádku! Není Kraus pokrytec? Proč neměří všem stejným metrem? Navíc, komu se líbí talk-show uřvaného Krause, který se chová jako pavlačová drbna, tak ten má vskutku "vynikající vkus"!

janoucha ( 29. listopadu 2010 10:57 )

Může mi tady někdo vysvětlit, v které části "projevu" neměl Kraus pravdu? Že je to prasárna je snad jasné všem. Že je v ODS něco shnilého je taky jasné. Že ty Březinovi kecy , kdyby na ně měl prostor, by byly žvásty, je taky nad slunce jasnější......tyhle plky slyšíme imrvére: dejte nám čas, za 4 roky nám to sečtete, děláme vše pro lidi, chránímě demokracii,...... Je to směšné......lidi to letos ODS pěkně sečetli a jak se zdá, oni sečteno nesečteno, narvali se ke korytům zpět. Klidně i s ČSSD..... A Březina? Tomu je tahle televizní trapárna šumafuk......hlavně že to bude sypat. Nebo si fakt tady ještě někdo myslí, že zrovna jemu jde o něčí blaho Ale no tak.... A tak milá ČSSD spolu s ODS budou zase 4 roky na radnici chytračit, lidi budou řvát po náměstích, za 4 roky to zase těm hajzlíkům na radnici sečtou.....a výsledek bude zase stejný.......oni se tam ty mrchyn nenažraný zase narvou. Nebo tady ještě někdo věří v nějakou pozitivní změnu? Volby vyhrála TOP09......takže jakýkoli jiný výsledek je pro mě jen a jen nenažraná politika ODS a ČSSD....a argument, že ČSSD prosadila 90 % programu mě teda nedojímá.......podle mne v Praze o jejich program moc lidí nestálo. A Kraus je sice nabob, co to trošku přehnal, ale má ve všem pravdu......

kakamilek ( 29. listopadu 2010 09:56 )

Je nádherné jak se ti různí Březinové a Blažkové semkli v jeden šik ,by sloužili lidu Pražskému, do rostrhání všech mravních kodexů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud