Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Podle Peciny je ČSSD k smíchu

Autor: ap, koj - 
15. listopadu 2010
21:25

Exministr vnitra a kandidát na předsedu ČSSD si pustil pusu na špacír a pořádně se navezl do současného vedení své vlastní strany. Podle něho je současná ČSSD příliš ukřičená a nikdo ji už nebere vážně. Změnit to chce návratem k politice Miloše Zemana.

Exministr vnitra Martin Pecina získal od své domovské organizace na pražském Břevnově podporu k jeho kandidatuře na předsedu ČSSD a hned mu narostla křidélka. Další kandidáti Sobotka a Hašek prý nenabízí ucelený program a současná ČSSD začíná být směšná.

Nejsme zlí, jsme k smíchu

Pecina v rozhovoru pro Paroubkovo "alternativní levicové médium" Vaše věc uvedl, že dosavadní oficiální kandidáti na předsedu ČSSD nepředstavili žádný ucelený program. A co hůř, současné vedení strany podle něho způsobilo, že ČSSD začíná být směšná.

"Křičíme a křičíme. Nikdo nás už nebere vážně. Nejsme už zlí. Začínáme být směšní. A to je zlé," uvedl Pecina, který byl dosud v souboji o předsednický post považován spíše za outsidera. Svou hlavní výhodu přitom spatřuje v tom, že představuje novou alternativu.

Návrat k Zemanovi

Alternativou v jeho podání má přitom být návrat k hospodářské politice Miloše Zemana a dalších představitelů jeho vlády. Konkrétně Pecina zmiňuje Zemanova ministra průmyslu Miroslava Grégra a ministra financí Jiřího Rusnoka.

K bývalým předsedům se prý vůbec musí strana začít chovat mnohem líp. Jak s Jiřím Paroubkem tak Milošem Zemana je podle jeho názoru potřeba dosáhnout smíru. Samozřejmě, v zájmu budoucnosti celé země. Jak taky jinak.

dagma9 ( 4. prosince 2011 17:40 )

Česká politika není k smíchu, ale spíš k pláči. Jeden zloďej vedle druhýho. Jo typický představitelé Českého národa např. pan čornul pero. To je teda reprezentace.

dagma9 ( 4. prosince 2011 17:32 )

Pecina? TO by teprve byla prcina.

9030 ( 16. listopadu 2010 22:53 )

9030 ( 16. listopadu 2010 22:50 )

9030 ( 16. listopadu 2010 22:49 )

Takovej člověk by nebyl levičák..

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud