Andrýsová ve Sněmovně: Už hájí to, co jí dřív vadilo

Andrýsová zjistila, že poslancům se žije dobře a je to v pořádku
Autor: Oldřich Tichý, hto - 
6. 10. 2010
05:00

Musí to být trochu schizofrenní. Před volbami byla místopředsedkyně Věcí veřejných Lenka Andrýsová (26) jednou z »nových tváří«, které láteřily nad leností a prebendami poslanců. Sotva ale jako novopečená poslankyně strávila ve Sněmovně pár měsíců, hned má víc pochopení.

Třeba i pro ceny v poslanecké kantýně, které jsou oproti podnikům v okolí stále sotva třetinové!

Hájit práci poslanců považovala Andrýsová za tak důležité, že na svůj blog sepsala »Deset omylů o práci poslanců«. „Nízká důvěra v zákonodárce je podle mého názoru způsobena i nedostatkem informací o tom, jak poslanci pracují,“ tvrdí.

Plat 71 tisíc, oběd za 70 Kč

Příklady? Zatímco dřív viděla v nepřítomnosti poslanců v lavicích úpadek pracovní morálky, teď to najednou chápe: „Mnohdy je třeba vyřídit nějaké záležitosti i v průběhu schůze. Důležité je, aby měl poslanec prioritní témata a u těch by chybět neměl.“ Vysvětluje také, že poslanci nepracují jen v Praze, ale „dělají politiku nonstop“.

Andrýsová už nekritizuje ani skandálně levné poslanecké restaurace. „Za oběd ve Sněmovně utratím průměrně 70–90 Kč,“ konstatuje jen. Pro srovnání z okolí Sněmovny na Malé Straně: v restauraci U Schnellů by si za 69 Kč dala utopence, v Malostranské besedě tlačenku. Normální oběd by ji tam přišel na trojnásobek. S platem 71 tisíc, který bere jako místopředsedkyně zahraničního výboru, by si to ale snad mohla dovolit.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

wuwlik ( 8. října 2010 09:01 )

ja myslim, ze delani politiky je opravu o necem jinem nez o vysedavanim ve snemiovne.. Andrysovou neznam, ale nemam duvod myslet si, ze svou praci dela spatne..

pp10 ( 6. října 2010 23:04 )

Predstavy jsou jedna vec a zivot holt druhá vec.... no asi bude docela veselo a to, ze nekdo hlásá svoje predstavy do sveta a kdyz zijstí, ze je to jinak a otocí, tak se na me nezlobte to je opravdu plácání a mrhání casem......asi byste to potreboval/a Vy více vysvetlit.......no jinak Vám preji hodne stestí!!!!!!

pp10 ( 6. října 2010 22:59 )

No já tedy urcite nic vysvetlovat nepotrebuji..... a nechápu, proc tak vsichni na vsechno skuhráte a naríkáte, vzdyt jste svobodní, tak bezte jinam.......jste k smíchu i s tou Vasí PS kantýnou....

logar ( 6. října 2010 22:22 )

to jsou blbé kecy blbého reportéra. Pracuji na Mariánském náměstí. Polední menu pakticky všech restaurací v okolí je takové, aby se vešlo do 80tikorunové stravenky i s kafem nebo nápojem. Ceny vyšší nebo vyskoé začínají až po třetí hodině.

max6 ( 6. října 2010 16:33 )

Jsem rád, že mi někdo konečně vysvětlil, čím tam poslanci dělají. Pže televizní přenosy z poslanecké sněmovny jsou dost zavádějící. Média tyto příspěvky stříhají tak, aby byly zajímavé pro diváky a pokud se tam jde člověk podívat osobně, asi tam je jen omezenou dobu a tedy si nemůže udělat ucelený názor na věc.

Zobrazit celou diskusi
Další videa