Ministr John i Besser se vyrovnali s exmanželkami

John nyní bydlí v družstevním bytě v Praze 5  (Autor: Michal Budík, abl)
Autor: Eva Hofrichterová, Lukáš Gibiec - 
8. srpna 2010
12:51

Oba se nedávno rozvedli a vyrovnali s exmanželkami, na kvalitu bydlení si ale ani teď stěžovat nemůžou. Zatímco ministrovi vnitra Radku Johnovi zůstalo nemovitostí několik, ministrovi kultury Jiřímu Besserovi připadl rodinný dům v Berouně. Nedělní Blesk se na něj byl v rámci seriálu o bydlení ministrů podívat.

Radek John (55 let, VV), ministr vnitra

Adamovská mu nechala vinný sklípek

Johnův vinný sklípek znalci odhadují až na 2,5 milionu korunJohnův vinný sklípek znalci odhadují až na 2,5 milionu korun | Michal Budík, abl

Ve vlastnictví má družstevní byt v Praze 5. Do něj se nastěhoval poté, co se rozvedl s herečkou Zlatou Adamovskou. Té zůstala vila v Dejvicích. John podle svých slov nyní vlastní ještě jeden byt v Dejvicích a vinný sklípek v Mikulově. To ale není všechno. „Mám ještě dědický podíl na chatě na Slapech, v domě v Prachaticích,“ uvedl John.

Jiří Besser (52 let, TOP 09), ministr kultury

Zelená je barva moje...

Besserův domek je nápadný porostem popínavého břečťanu.Besserův domek je nápadný porostem popínavého břečťanu. | Michal Budík, abl

Jiří Besser je starostou Berouna již od roku 1994 a zde také po celou dobu žije. Vlastní rodinný dům, ve kterém zůstal bydlet i po přesunu do ministerského úřadu v Praze.

Besser je zřejmě milovníkem květin, neboť celá jeho nemovitost je porostlá plazivým břečťanem. I po rozvodu a vyrovnání s exmanželkou ministrovi kultury na bankovním účtě navíc zůstala slušná částka: Podle svých slov má našeteno kolem milionu korun.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud