Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení 0°C

Solárka pro armádu: Je opálený voják lepší?

Tato luxusní solária koupila armáda hned šestkrát
Armáda chce být bez ohledu na úspory sexy, solária mohou využívat vojáci i vojandy  (Autor: Ilustrační foto abl)
Autor: kos, jak - 
6. srpna 2010
20:00

České ministerstvo obrany se zase jednou vytáhlo. V době razantních úspor vyšlo najevo, že objednalo pro armádu solária a vířivky v hodnotě 5 milionů korun. Jaký má tato investice smysl? Je snad opálený voják lepší, než voják neopálený? Vyzkoušeli jsme to na našem nejvyšším armádním představiteli - náčelníkovi Generálního štábu Armády České republiky, generálovi Vlastimilovi Pickovi. Vyzkoušejte si to také!

Tak na tohle musí mít člověk i zelený žaludek, aby to strávil: V době krize a všeobecného šetření se armáda ČR potřebuje opalovat za miliony ze státního! Aby byl český voják k něčemu, musí být zřejmě ze solária osmahlý jako indián...

Blesku se totiž podařilo zjistit, že objednávka ministerstva obrany byla daleko větší, než úředníci původně připustili. Celkem nakoupili šest solárií a čtyři vířivky za více než 5 milionů korun! A zdůvodnění? Jako od Švejka… Podle ministerstva obrany musí vojáci Hradní stráže dobře vypadat, a tak solária využívají k přípravě na službu, kdy stojí hodiny na slunci.


Blesk navrhuje: Pánové, dejte si pohov a přemýšlejte. Proč zůstat jen u bronzového opálení? Pro dokonalou vizáž vojáků by armáda mohla nakoupit i další zlepšováky. S manikúrou by třeba dokázali uhlídat svůj generální štáb…

Jak vylepšit vzhled vojáků?

1. zhušťování vlasů ................ 3500 korun
2. botoxové injekce ............... 4000 korun
3. pedikúra ............................ 500 korun
4. manikúra ........................... 200 korun
5. ultrazvuková liposukce....... 3000 korun
6. plastická operace nosu ..... 20 000 korun
7. výplň a úprava tvaru rtů ... 10 000 korun


Tato luxusní solária koupila armáda hned šestkrát Tato luxusní solária koupila armáda hned šestkrát | Ilustrační foto abl

Vojáci solárko potřebují... Opravdu?

Ani ve čtvrtek rezort obrany nepřiznal, že by se stráž měla opalovat za své tak, jako všichni ostatní. „Z hlediska zabezpečení potřeb vojáků považuji nákup za opodstatněný. Uznávám, že v kontextu současných úsporných opatření se nejeví jako šťastný, ale došlo k němu před rokem a půl,“ hájil se mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

Kde všude se můžou vojáci za naše peníze opálit? Bronz chytají v solárku třeba u Hradní stráže v pražské Loretánské ulici, která se nachází tři kilometry od další opalovačky na Posádkovém velitelství Praha. Další solária a vířivky jsou v Praze-Ruzyni, v Centru sportu Univerzity obrany v Brně a ve sportovním centru posádky v Olomouci.

setug ( 1. října 2010 15:07 )

že tohle vše bylo pro obyčejné vojáky, nádeníky. To bylo až pro vašší šarže a funkce.

petrolin ( 8. srpna 2010 13:12 )

To co si vojáci postupně osvojují jako je kradení a snědá pleť, mají oni vrozené.Kradou a podvádějí jako důstojníci vedení a štábu armády a opálení jsou jako indiáni.Doporučuji tedy využít služby Lakatošů a Horvátů a solária a vířivky dát do bazaru.

kakamilek ( 7. srpna 2010 17:28 )

Ještě že sýtem propadlištěm dějin propadl bratr Čunek.To by asi solární gen.Picek byl degradován na vojína.

delavar ( 7. srpna 2010 13:38 )

Vidieť,že v českej armáde asi vládne chaos a predsudky.Dôkazom,je aj táto aféra zo zbytočným nákupom solárií. V utajenom rokovaní medzi oboma armádami ponúkol náš pán minister našich junákov ,hlavne od Prešova,tzv.tmavoslovákov na funkcie,kde má byť vojak tmavý.Zvýšila by sa tým s malými nákladmi útočná sila českej armády,mali by jednotky schopné aj pre boj v noci,pri nasadení by protivník bezhlavo začaL prchať,keby jeho prieskum zistil,čo sa neho chystá nasadiť GŠ armády ČR.Viem,že minister obrany ČR zbledol ako čerstvé noviny Obrana lidu a začal čosi koktať,že radšej asi využijú ,,vnútorné zdroje,, /Chanov a podobne/ a že charakter českej armády je v podstate obranný ako útočný a taký potencial a silu momentálne nehľadajú. Potom na to asi zabudol,podpísal objednávku na nové solárka a prúser je tu!!! Nie je mi už známe,či je ponuka ešte aktuálna,no ako poznám české názory na tento druh ,,termitov,,/rozumej všetko rozbi a potom si pýtaj nové/radšej nejakým spôsobom ,,okecajú,, hlúpe nákupy....a pritom mohli mnohé vyriešiť tak efektívne. P.S.Ale na ten Chánov by som sa minimálne mrkol!!!

zacharda ( 7. srpna 2010 12:54 )

Tak to je důkaz že armáda neví co s penězma, neprospělo by více kdyby tyhle peníze věnovali třeba dětské onkologii v Motole? Tam jim vše padá na hlavu a na opravy peníze nejsou.Je to ostuda.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud