Šedé eminence zvolily Šťastného šéfem pražské ODS

Boris Šťastný (40)  (Autor: Michal Šula)
Autor: Šimon Hradní, pes - 
25. června 2010
07:49

Tajná středeční schůzka mezi vlivnými podnikateli a čelními představiteli pražské ODS  skončila dohodou o budoucím předsedovi pražské ODS. V pátek ráno se jím skutečně stal poslanec Boris Šťastný (40).

Vedle poslance Šťastného se jako o nové šéfce pražských občanských demokratů uvažovalo i o starostce Prahy 2 a čerstvé poslankyni Janě Černochové.

"Vážím si toho. Myslím, že 75 hlasů je dostatečně silný mandát," řekl po volbě Šťastný. V kandidátském projevu připomněl, že Praha byla v minulých letech pro ODS nejúspěšnějším regionem a pražský primátor patřil k nejoblíbenějším politikům. Nyní je třeba obnovit ztracenou důvěru.

Udrží si vliv "kmotři"?

Pražští "kmotři" se už ve středu večer dohodli na postupu mimo jiné i s místopředsedou pražské ODS Rudolfem Blažkem a ten jim přislíbil podporu. „Černochová proti Šťastnému nejspíš bude kandidovat. Ale Blažek je proti ní,“ řekl už ve středu Blesku zdroj z pražské ODS. Podle jeho slov se zvolením Borise Šťastného do čela výkonné rady pražské ODS zajistí, že žádné další personální změny ve vedení neproběhnou.

Výměna celé výkonné rady hrozila v případě, kdy by do čela nastoupila právě Jana Černochová. Ta ve čtvrtek prohlásila, že by do křesla zasedla pouze v případě, kdyby došlo k obměně celého vedení pražských občanských demokratů. „Takhle si naši kmotři udrží přes Šťastného vliv,“ dodal zdroj z pražské ODS.

sakra ( 25. června 2010 10:12 )

To je ten pošuk, který za celou dobu co je ve sněmovně "bojoval a vymýšlel" blbosti ohledně kouření. Ničím jiným se nezabýval a ničím jiným nebyl této zemi prospěšný. Vlastně byl - nahrabal si z našich daní.

qqqq ( 24. června 2010 19:10 )

Pražáci-zloději jsou zřejmě natvrdlí . Došli na řešení které nic neřeší , voliči s nima vytřou Václavák.

marmelada ( 24. června 2010 14:51 )

zde to máme. Zbohatlíci ,kteří startovali v 8í roce se zákaldem špinavých peněz nám určují zákony, rozsudky, atd. Určitě to bude vždy všechno v souladu s morálkou a právem. To přeci není možné ani očekávat. Kapitalismus po česku, protože bylo příliš mnoho tolerance, je jako špatně vychované děcko,které často končí za mřížemi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud