Euroúředníci a recyklace? Nezájem…

Autor: hof - 
29. dubna 2010
05:00

Pod svícnem bývá největší tma. Vymýšlet často nepochopitelné předpisy úředníci v Bruselu umějí. Klasické žárovky stovky už v obchodě nekoupíte, teď mají následovat klasické sprchové hlavice nebo vodovodní kohoutky

Jak ale nařízení dodržují sami bruselští úředníci?

Přeplněné odpadkové koše plastem a papírem dohromady, staré kohoutkové vodovodní baterie… V bruselském europarlamentu se na ekologii moc nehledí. „Pravdou je, že to, co europarlament nařizuje, často sám nedodržuje. Koše na recyklování papíru v kanceláři nemáme,“ svěřila Blesku asistentka europoslance Magdalena Frischová.

Europarlament například trvá na používání úsporných žárovek, zákazu používání rtuťových teploměrů nebo vymýšlí nová a nová ekologická pravidla. A realita? Blesk důkladně prohlédl prostory europarlamentu a nenašel jediný koš na třídění odpadu. „Já uklízím na chodbách, a tam jsou pouze menší koše na smíšený odpad,“ potvrdila Blesku jedna z uklízeček.

Další díl seriálu Jak si žijí v Evropském parlamentu - Asistentka europoslance: V Bruselu na nás vydělávají čtěte v pátek.

dany676 ( 29. dubna 2010 15:16 )

No jo , pomalu se vracíme do dob , kdy budeme oslovovat papaláše pane továrníku , a budeme jim za pár šupů dělat otroky , zatímco oni si budou moct z penezma utírat i p.del , ale co to kecám , tam se nevracíme , tam už jsme.A ted za te vlády ODS už to je vůbec nejhorší , ja furt tvrdím , že ten pták co ho mají ve znaku , není holubice , ale straka.

sakra ( 29. dubna 2010 09:30 )

A to jak "paplášům" evropským, tak i našim.

jarda304 ( 29. dubna 2010 08:03 )

pro naboby a papaláše byl zákon vždy jen bičem na ty druhé. Sami sebe považovali vždy za něco víc, byli nad zákonem

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud