Zeman: Věrnost je lepší než sexy mozek

Autor: Eva Hofrichterová, Michal Šenk - 
8. března 2010
07:02

Svoje sobotní zvolení do čela Strany práv občanů Zemanovci (SPOZ) si expremiér Miloš Zeman (65) vychutnává plnými doušky. V rámci sjezdu strany představil novou verzi svého legendárního autobusu Zemák. Neodpustil si přitom vtip na svého rivala Jiřího Paroubka (ČSSD).

Zeman svůj zbrusu nový autobus představil v neděli před Top Hotelem Praha, kde se celovíkendový sjezd konal.

Svými oblíbenými bonmoty nešetřil. „Moje žena na mně po dvaceti letech manželství více než sexy mozek oceňuje věrnost,“ řekl Zeman v narážce na známý výrok Petry Paroubkové.

Do sociální demokracie se pak Zeman opřel ještě několikrát. „Někdo chce vyplatit 2400 korun na žebračenky a říká tomu 13. důchod,“ řekl v narážce na předvolební program ČSSD.

Volba přitom proběhla ve stejném hotelu, ve kterém byl Paroubek v roce 2006 zvolen do čela sociální demokracie. Občerstvení bylo v pražském Top Hotelu skromné, členové mladé strany se však nevyhýbali alkoholu ani cigaretám.Sjezd byl totiž kuřácký. „Musím přiznat, že na kongresech jiných stran se tolik nepije,“ prozradil jeden z barmanů. Zemanova oblíbená slivovice v barovém menu chyběla, a tak se novopečený šéf strany musel spokojit s bílým vínem.

Dobře naladěný Zemanův důvěrník Miroslav Šlouf, jenž na sjezdu v sobotu slavil svátek, žertoval v předsálí s hosteskami a lákal je na večerní drink. Při tajné volbě šéfa strany Zeman neměl soupeře. Jen jeden delegát byl proti jeho zvolení a dalších 23 odevzdalo neplatné hlasovací lístky. V neděli večer pak Zeman povečeřel s šéfy parlamentních stran.

Menu v Top Hotelu:

Pivo 0,5 l - 55 Kč
Panák becherovky - 60 Kč
Káva - 60 Kč
Víno - 40 Kč
Dvoulůžkový pokoj - 2750 Kč

anasyi ( 8. března 2010 21:59 )

ale quasimodo ma pravdu

drobek ( 8. března 2010 19:52 )

koho jiného ty vědče Došly prachy podle vzoru modrý straky

tatu ( 8. března 2010 19:44 )

No nechci být "válečný štváč",ale věrnost ve věku Zemana není žádný velký problém.Já bych radši ten sexy mozek.

gevi ( 8. března 2010 15:28 )

No jo, když lidé jako vy nebo já kandidovat nebudou.

anelam ( 8. března 2010 15:25 )

DALŠÍ CHYTRÁ KTERÁ NEMÁ CO NAPSAT!!!UŽ S TÍM DEJTE POKOJ

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud