Charita podle Talmanové: Šampus a výlety

Autor: map - 
16. února 2010
05:21

Rozmařilost maskovaná charitou! To je zřejmě nejvýstižnější charakteristika Lata Brandis ladies clubu, jehož členkami jsou například milenka expremiéra Lucie Talmanová či nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká.

Na charitu inkasují i od státních podniků miliony, ale rozdávají potřebným jen drobky. Bohaté a vlivné Češky založily svůj klub v červnu 2008. Přestože jedním ze zakládacích bodů byla pomoc potřebným, zabývají se častěji něčím zábavnějším.

Tu v luxusním hotelu uspořádají tombolu o briliantový náhrdelník od Cartiera, tu vyrazí do Británie předvést výstřední klobouky.

Jak upozornil pořad ČT 168 hodin, zakladatelka klubu Radka Jírková získala na dobročinné účely právě pod záštitou známých jmen velké peníze. Charita, kterou rozdává dál, se ale pohybuje v řádech desetitisíců, maximálně statisíců korun.

Dámský klub dostal třeba dva a půl milionu korun od státní společnosti ČEPS, která se zabývá distribucí elektřiny. Peníze měly jít na podporu ztracených a unesených dětí. Zatím ale vyšlo jen jedno číslo časopisu Smolíček, který by měl děti varovat. V dozorčí radě, která o darech rozhoduje, sedí například lobbista Vladimír Johannes či senátor Tomáš Julínek (ODS).

´Štědré´ dary od klubu vypadají i takhle: Nabídli postiženým florbalistům pivo. „Někdo nám volal, že jim z rautu zbyla piva a jestli je chceme jako dar,“ řekl Petr Alina z federace florbalistů-vozíčkářů. Hodily se jim, protože jeli do zahraničí a měli alespoň dárek.

Kam jdou charitativní peníze, nedokázala pro ČT Jírková, která má PR firmu MediaFlow a řídila část volební kampaně středočeské a ústecké ODS, konkrétně odpovědět. „Někdy pomůže pár tisíc na řešení aktuálních potřeb, někdy statisíce na dlouhodobé projekty zasahující širokou veřejnost, je to případ od případu,“ řekla Jírková.

O příspěvcích a dotacích však třeba neměla prý ani tušení další členka klubu, manželka exhejtmana Petra Bendla (ODS) Tamara: „O financích jsme nikdy nemluvily. Každá platíme roční příspěvek 50 tisíc korun, takže jsem počítala s tím, že jsou naše setkání hrazena z těchto peněz. Pokud jde o charitu, tak paní Jírková vždy vybrala třeba nějaký azylový dům a nás se pak zeptala, kolik která chceme dát.“


Z akcí dámského klubu:

13. února – Valentinská párty v pražském Crystal Baru s jahodami a šampaňským Moët

20. února – Československý gala večer s módní přehlídkou v hotelu Hilton

23. února – klubové setkání s módní přehlídkou v exkluzivních prostorách Pachtova Palace

4.–7. března – výjezd na Millionare Fair do Istanbulu, veletrh toho nejluxusnějšího zboží od jachet, aut, umělých ostrovů až po brilianty

12.–23. května – filmový festival v Cannes

15.–19. června – výjezd na Royal Ascot – nejslavnější dostihy na světě s přehlídkou originálních klobouků

Co luxusní dámy dostaly:

*2,5 milionu Kč od státní společnosti ČEPS, která zajišťuje přenos elektřiny

*4,75 milionu Kč od loterijní společnosti Synot, která musí povinně dávat peníze na dobročinné účely

Co daly na charitu:

*1 číslo časopisu Smolíček, který měl děti varovat před únosy a ztracením

*250 plechovek piva, které jim zbyly z rautu, věnovaly České federaci florbalu vozíčkářů

*Hračky, sadu nerez nádobí, nafukovací bazének a zkrášlovací proceduru u kadeřníka obyvatelkám azylového Kolpingova domu

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

scaramonte ( 14. června 2010 22:48 )

Jj., Langrostapáku, založ charitu, vyber prachy na postižený a pak můžeš hýřit jako "celebrita". To je zas styl "hospodaření" modrých kriplů! Mají štěstí že jim ti postižení na vozíčku nemohou pr-el pořádně nakopat! Ale přijde doba kdy to za ně udělaj jiní ...

bajtcomp ( 14. června 2010 18:32 )

Závistivý český národ, to je přesně to, co jej zajímá. A to je právě pozůstatek hospodaření rudých kriplů...Aby se vypořádali s pohrobky - to ne...Chceš se stát celebritou? Můžeš! To je ten rozdíl oproti nedávno minulým časům! Tak nezáviď a zvedni pr-el!

sloniik ( 1. dubna 2010 01:56 )

Je to výsměch všem postiženým,trpícím,osamělým ,ale i normálně pracujícím a daně platícím lidem a tudíž by jim měli tan jejich klub..alias charita zrušit a něst je k zodpovědnosti za zpronevěru jelikož to je asi pračka špinavých peněz jak jinak si přijít k rychlým prachům snad už to někdo udělá a Vesecký se nezalekne!!!!

rejpalnik ( 31. března 2010 09:44 )

Není to tak dávno, kdy se podrobně probíraly finance Kapky Naděje a házela špína na V.Svobodovou. Ihned byl dělaný audit, zda-li pí Vendula náhodou nevypila skleničku na účet KN. Nepřišlo se na nic-ale ani jsem nikde nečetl žádnou omluvu pí.Svobodové. Zde je jasné, že sponzorské dary nejdou z 95% na charitu,ale pro pobavení znuděných papalášských paniček. A to je v pořádku?

chrisos ( 5. března 2010 21:16 )

A tóž mám demogratický : Dolní komoru Senátorskou gomoru / sodomu / a Presidenta Všech občanů Vše Ok až na Ty vyrobené Z Á K O N Y . Co víc si vod těch demoVyvolených možem přát? Tak N e b r e č m e !!! Řešení jest 2 jedinné: Provést historicky 2. defenestraci ve volbách / do Vltavy/ 90 procent výše uvedených a hlavně MLADOU zdravou krev ZVOLIT. Psát@Kecat@Stěžovat si tak max.na Lampárně. Slunce v duši přeje z Valašska B eda von Tyrsch v.r.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud