Papež přijme Klause ve Vatikánu 30. května

Papež  (Autor: AFP)
Autor: ČTK, Lenka Chvostová - 
29. dubna 2009
08:25

Papež Benedikt XVI. přijme 30. května ve Vatikánu prezidenta Václava Klause. Informuje o tom deník Právo s tím, že serveru Novinky.cz informaci potvrdil prezidentův mluvčí Radim Ochvat.

"Setkání samotné je unikátní zejména tím, že papež se setkává na soukromé rozhovory pouze s hlavami států, to znamená se svými protějšky, které na setkání zve. Ostatní političtí představitelé z dané země se s papežem mohou setkat pouze v rámci tzv. generální audience, jež je otevřena všem poutníkům, kteří zpravidla ve středu přijdou do Vatikánu," řekl serveru ředitel Protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt.

Prezident Václav Klaus si stále vybírá stejné typy žen.Prezident Václav Klaus si stále vybírá stejné typy žen. | archiv Blesku - Zbyněk Pecák

Tématem jednání bude mimo jiné i papežova návštěva v ČR. Papež pravděpodobně přijede do Česka zřejmě ve dnech 26. až 28. září. V minulých dnech navštívili ČR rovněž zástupci Vatikánu, aby posoudili možnosti papežovy návštěvy okolo svátku sv. Václava. K návštěvě papeže Benedikta XVI. byly spuštěny oficiální internetové stránky www.navstevapapeze.cz.

gogo ( 29. dubna 2009 17:24 )

od středověku k dnešku, tak musí nutně mít o řadě z nich jen to nejhorší mínění ... Někteří byli historicky prokazatelně psychicky vyšinutí, chovali se zvěrsky, nařizovali války a genocidy národů, včetně jističní vraždy Jana Husa, za kterou se katolická církev dodnes ani neomluvila ... Takže být přijmutý u papeže bych nepovažoval za den, který je nutno si zapsat do kalendáře....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud