Úterý 13. duben 2021
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Zataženo, déšť 10°C

Přijdou za neomluvené absence poslanci o peníze?

Miloslav Vlček  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
28. února 2009
07:51

Předseda poslanecké sněmovny Miloslav Vlček (ČSSD) chce v březnu předložit návrh, aby byli poslanci s velkou neomluvenou absencí trestáni srážkou části platu.

Informuje o tom Mladá fronta Dnes (MfD).Politické strany na to zatím reagují chladně.

"V nejbližší době, zřejmě v březnu, to předložím," řekl MfD Vlček.
Podle něj by poslanci v případě, že budou mít větší než třicetiprocentní neomluvenou neúčast na akcích sněmovny, mohli přijít o část nezdaněných náhrad, které dostávají k platu. U některých poslanců tyto náhrady přesahují 40.000 korun.

"Nebráníme se postihům neomluvených absencí, ale je tu problém, jak by se to sledovalo," uvedl šéf poslanců KDU-ČSL Pavel Severa. Podle komunisty Pavla Kováčika by se muselo vyřešit, jak by byli poslanci hodnoceni, kdyby se jejich strana rozhodla, že jednání úmyslně vynechá.

Vedení klubů ČSSD a ODS se zatím Vlčkovým návrhem nezabývalo.

bobina ( 28. února 2009 12:42 )

leč nepraktické a nepopulární! Všude čtu jak Ráth rejžuje tím,že má více prac. povinností a jaký je to šlendrián,měl by dobře vykonávat jen jednu práci! A najednou zjistím,že tím samým problémem "trpí" tři čtvrtiny poslanců! Proboha,jak je to jen možné,že se to vyčítá jen jednomu z nich? Nebo že ti ostatní by opravdu pracovali ve svých regionálních kancelářích a řešili tam problémy a podněty od lidí,kteří je zvolili?

jetadynekdo ( 28. února 2009 12:07 )

KDY UŽ LIDEM DOJDE TRPĚLIVOST A VYHÁŽOU JE OKNAMA? BRUTÁLNÍ ALE VELMI VELMI ÚČINNÉ.

farfalla ( 28. února 2009 11:52 )

pripada me, ze nasi poslanci jsou neco vic nez lide..alespon se tak chevaji, i kdyz na inteligenci a odvedene praci to nejde vube znat...snad jen financne...tak nadrazene a neomezene jak se chovaji je uz vrchol vseho...

mouse ( 28. února 2009 11:32 )

...Podle komunisty Pavla Kováčika by se muselo vyřešit, jak by byli poslanci hodnoceni, kdyby se jejich strana rozhodla, že jednání úmyslně vynechá.... To tam nemaj někoho kdo má IQ víc jak 75, že by mu to vysvětlil? Proboha jak někdo takový může vůbec o něčem důležitém rozhodovat, když nedokáže pochopit takovou blbost, jako že záměrná absence strany u jednoho hlasování je snadno odlišitelná od toho, kdy jede poslanac na hory?

francjosef ( 28. února 2009 10:22 )

Toto již mělo být dávno schváleno,aby poslanci přišli o značnou část svých pěněz při opakované absenci na pracovišti.Ale paradox je to,že si to na sebe meušijou,takže je to na nic jan breptání do éteru.

Zobrazit celou diskusi
Další videa