Zákon o policii: Bublan neví, že ho navrhoval!

Nad čím dumá exministr Bublan. Nemůže si vzpomenout jaké navrhl zákony?!
Nad čím dumá exministr Bublan. Nemůže si vzpomenout jaké navrhl zákony?!  (Autor: Archív)
Autor: pes - 
7. ledna 2009
12:34

Nový zákon o policii platný od 1.ledna zakazuje mimo jiné i maskování na demonstracích. Poslanec Bublan si nemohl vzpomenout, že změnu navrhoval on!

Pokud toto nařízení demonstranti poruší, policie může jejich akci rozpustit. Zákon prý reaguje na agresivní maskované neonacisty, kteří napadají na demonstracích policii.

Paradoxně zákon kritizují i odpůrci neonacistů, protože prý postihne i jejich akce nebo například karnevaly, které se bez masek neobejdou.

"Policie zavádí plošná represivní opatření, která postihnou všechny, bez ohledu na charakter akce. S dalším oklešťováním naší svobody rozhodně nesouhlasíme," řekl pro Blesk.cz Lukáš Jelínek z Antifašistické akce.

Bývalý ministr vnitra, si na svůj návrh ale nemohl při otázkách redaktora iDnes.cz vůbec vzpomenout. Situace připomínala scénu ze známého satirického seriálu BBC Jistě, pane ministře. Pane poslanče, nepsal ho za vás také nějaký poradce? A jmenujete se vůbec Bublan?

hani ( 8. ledna 2009 10:31 )

Налицо действие х-гена морковки, который отбивает у человека память. В микродозах. Отбивает она напрочь и долговременную память. А разве ваш дисплей не облеплен записочками , чтобы не забыть-не забыть. Разве вы никогда не забывали начало разговора - всего лишь действие заряженных х-генов. Кому-то это нравится, так, позлорадствовать-посмеяться. Поднатужтесь, у вас то хорошо с памятью. Трансгены можно назвать великолепным оружием массового применения, которое мы сами же покупаем в супермаркетах. Но побочные действия х-генов могут быть плачевными, как у китайцев.

brebera ( 7. ledna 2009 15:45 )

Jenže pan Bublan byl v té době ministr a tak by měl vědět, co je pro policii dobré, že teď zapomněl je jen příznačné, oni si socani nepamatují pro jistotu nic, je to pohodlné a dá se velmi lehce změnit názor.(radar, poplatky atd.)

petrs ( 7. ledna 2009 15:17 )

kdyz si nepamatuji poslanci ani s jakymi navrhy prisli, jak muzou rozhodovat o nasich zivotech? neverim, ze pomerne mala skupina lidi, jako je treba poslanecka snemovna, muze rozhodovat o tolika lidech objektivne. tady je neco spatne..

bobina ( 7. ledna 2009 15:07 )

Pane redaktore,a vy si pamatujete co jste vypotil včera? Já myslím,že nevíte ani co jste vypotil před hodinou. Při takovém množství zákonů a změn není možné,aby si pamatoval všechno,to si může myslet jen zoufalec jako je redaktor bulváru,který potí jednu kravinu za druhou a nemusí u toho přemýšlet.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa