Pondělí 11. prosince 2023
Svátek slaví Dana, zítra Simona
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Zeman v ráži: „Idiot, hysterka a vzteklý dědek.“ Schytali to Sobotka i 16letá dívka

 • Autor: simao - 
  5. 5. 2019
  19:47

  Prezident Miloš Zeman byl již posedmnácté hostem pořadu S prezidentem v Lánech. A byl pořádně v ráži. Zeman nešetřil peprnými výrazy na konto řady lidí. Ať už konkrétních, či třeba „internetových blbečků“, kteří se navezli do Jaromíra Jágra za účast na Zemanově páté cestě do Číny. Za komickou pak Zeman označil účast expremiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na protestu za spravedlivou justici a proti Andreji Babišovi (ANO).

 • 1.Schytal to i Sobotka

  Zeman hájil nejen Jaromíra Jágra, ale i novou ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). A pozastavil se nad tím, že při protestech proti jejímu jmenování nechyběli v davu na Staroměstském náměstí ani expremiéři Mirek Topolánek či Bohuslav Sobotka.

  „Dovolte mi jednu jedovatou poznámku. Když se na té demonstraci objevovali lidé jako Bohuslav Sobotka nebo Mirek Topolánek, kteří byli premiéry svých vlád a mohli s tou justicí něco konkrétně udělat, tak je poněkud komické, jestliže teď právě oni demonstrují za reformu justice,“ uvedl Zeman na adresu expremiérů.   

  Video  S prezidentem v Lánech: Zeman o výměně ministrů i vyznamenání pro Jágra  - Blesk TV
  Video se připravuje ...

 • 2.Jágr vs. internetoví blbečci

  Zeman, který zvažuje vyznamenat Jaromíra Jágra, se rovněž otevřeně postavil za hokejovou legendu. „Vzhledem k tomu, že tady máme určité procento internetových blbečků, kteří rádi exhibují na těchto sítích, sociálních sítích, tak bych se jich na jeho místě zeptal, co v životě dokázali – např. v tom hokeji nebo ve fotbale nebo v čemkoli jiném. Možná že jsou zakomplexovaní, protože jsou neúspěšní,“ uvedl Zeman.  

 • 3.Bankovní idiot

  Zeman se v pořadu S prezidentem v Lánech pozastavil nad nápadem sektorové daně, která by zasáhla banky. Zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) ji nepodporuje, Zeman se postavil spíše na stranu ČSSD, která s návrhem přišla. Ale má vlastní názor, u kterého nešetřil drobnou urážkou.

  „Ten čistý vývar, já nechci používat výrazu zlodějina, je poněkud nekvalitní obchod, protože my jsme jako Češi byli vždycky národ střadatelů, my jsme si vždycky ukládali peníze třeba do kampeliček, radovali jsme se z úroků. Teď dokonce nějaký idiot vymyslel záporný úrok. Naštěstí se to ujalo jenom ve Švýcarsku a jinde ne. Ale ten nulový úrok, to musíte uznat, snižuje motivaci k tomu, aby člověk šetřil. Takže obraťme to, já bych navrhoval, aby banky se snažily, ať už jakýmkoli způsobem, zvýšit úměrně k úrokovým sazbám ČNB úrokové sazby u svých vkladů,“ uvedl v neděli v pořadu Blesku Zeman.

 • 4.Vzteklý dědek

  V pořadu zazněla však i slova výkonného ředitele České bankovní asociace Pavla Štěpánka. „Štvaní jedněch lidí proti druhým nikdy nedopadlo dobře,“ uvedl v narážce na snahu ministryně Jany Maláčové (ČSSD) o zavedení sektorové bankovní daně. „Zbývá, aby své svěže mobilizující textíky začala doplňovat karikaturami pupkatých bankéřů se skobovitým nosem a doutníkem v puse,“ vzkázal Štěpánek.

  „Bankéře také nemám rád,“ přidal se však na stranu ministryně Zeman. „Ten člověk nemá vůbec žádný smysl pro humor, to je na něm vidět. Kromě toho znáte přísloví: Každá liška svůj ocas chválí. Takže když je to předseda bankovní asociace, tak by se měl ozvat úsměvným, satirickým, ironickým, sarkastickým způsobem a ne takovým vzteklodědkovským způsobem, jako jsme teď viděli,“ dodal a přidal vlastní charakteristiku bankéře: „Víte, kdo je to bankéř? Bankéř je člověk, který vám půjčí deštník, když se zavážete, že nebudete pršet. No a teď by se tenhle vzteklý dědeček rozčílili a říkal mi, že mě neomlouvá ani moje mládí, protože jsem stařec.“   

 • 5.16letá hysterka

  Při dotazech od čtenářů se Zeman navezl do 16leté švédské aktivistky Grety Thurnbergové, která založila tradici protestu žáků proti změnám klimatu. „Je to hysterka,“ uvedl Zeman.

  „Možná, že by to mělo stačit, ale možná také, že by bylo docela dobré doprovodit to nějakým historickým příkladem. Víte, Vero, co to byla dětská křížová výprava? V Marseille pod heslem, že boží hrob lze osvobodit pouze nevinnými dětmi, tam ty děti naložili, dovezli je na Střední východ a tam je prodali do otroctví. Proč to říkám. Protože ulicemi našich měst místo, aby se učili, ať to sakra dělají alespoň v sobotu, a ne v pátek, procházejí středoškoláci, kteří, obávám se, o klimatické změně zase tak moc nevědí,“ míní Zeman.

  16letá švédská aktivistka Greta Thunbergová 16letá švédská aktivistka Greta Thunbergová | Reuters

O_zivote ( 9. května 2019 07:58 )

Lidi mě je jasný že je kolikrát problém se udržet a zůstat v diskusích
slušný, ale co se o to pokusit se neuražet, neponižovat, nebýt zlý a
brát věci s nadhledem? Vždyť lidi co jsou plný jedu a zloby se utrápí
sami...
Podívejte se do své duše a pokuste se o změnu. Mě se to povedlo. 

mandelinka007 ( 8. května 2019 23:32 )

tak trošku smutné je, že něco takového si zvolilo 2 853 390 našich
spoluobčanů za svého prezidenta

mildred ( 8. května 2019 19:51 )

Smutne je to co řekl zde jeden clovek,nevzpomneli hlavne zahynutych vice jak
150,000 Rudoarmejcu, hlavni zprávy o zemrelem komediantovi a narozeni
kralovskeho potomka, Opravdu smutne.Lide jsou nevdecni, a rychle zapominaji, a
mlada generace je oblbovana, spatnymi a obracenymi informacemi.....speje ten
svet k degeneraci,,,,,

girl ( 8. května 2019 18:39 )

Pane Zemane hodně zdravíčka přeji občané ČR

kenny99 ( 8. května 2019 12:51 )

👍🏻😏Přesně,tento vulgární nechutný stařík s vychlastaným mozkem
dělá naší republice jen ostudu☹️

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud