O hysterce, cukrovce i novém pozemku za 2,5 milionu. Zeman odpovídal čtenářům Blesku

5. 5. 2019
12:32

O své cukrovce a oblibě ve sladkém jídle, mladé švédské „hysterce“ nebo třeba pozemku v Lánech za 2,5 milionu promluvil Miloš Zeman v již 17. dílu pořadu Blesku S prezidentem v Lánech, který nově moderovala Vera Renovica. Zeman odpovídal tradičně i na dotazy od diváků.

Dotazů na prezidenta přišla celá řada. Třeba na počínání mladé švédské klimatické aktivistky Grety Thurnbergové (16). „Myslím si o ní, že je to hysterka,“ uvedl Zeman.

Prezident také promluvil o svém stravovacím režimu. „Je to velmi jednoduché, je zajímavé, že už tak dva, tři roky zpátky postupně se překláním od masa ke sladkým jídlům,“ uvedl Zeman. „Když mi změřili cukrovku a jednou, že mám 5,8 a podruhé, že mám 6,0, což jak víte, je hranice, kde je vůbec cukrovka, tak jsem se rozradostnil, protože mně sladké vždycky chutnalo – a zajímavé je, že mi nechutná maso. Není to náhodou tou dvojí kvalitou potravin? Protože ta německá tlačenka mi vyloženě chutnala,“ podotkl Zeman.

V minulosti přitom uvedl, že jeho cukrovka „odešla“. „Prosím vás, ti odborníci jsou jako ten vzteklý dědeček, kterého jste mi tady pouštěla. Byl to samozřejmě vtip. To, že cukrovka odešla, ona neodešla díky konzumaci sladkého jídla, to je ten vtip. Ale na druhé straně to, že odešla, je dáno těmi měřeními, které jsem vám teď uvedl,“ doplnil Zeman.

Prezident si pořídil v Lánech stavební parcelu a i o tomto pozemku nyní promluvil. „Já jsem si teď vzpomněl na Karla Kryla, který říkal: Česku by se mělo říkat země závisti,“ uvedl Zeman. „Pozemek jsem si koupil z celoživotních úspor a stál mě dva a půl milionu, což byl zatím největší výdaj, který jsem kdy za celý svůj život vydal. Ačkoliv vlastně ne. V roce 74 jsem si koupil auto. Promiňte, chyba se stala,“ dodal Zeman, který přestal přispívat do nadačního fondu. „Ano, samozřejmě, chyba se opět stala. Protože nikdo nevěděl, jestli prezidentské volby vyhraju, a nebo prohraju. Tak ten můj příspěvek do tohoto fondu byl uzavřen ke konci mého mandátu, tedy k začátku března. A pak, přiznám se k tomu těžko, jsme na to úplně zapomněli,“ pokračoval prezident.

Video Zeman odpovídal v Lánech na dotazy čtenářů Blesku - Redakce Blesk
1080p 720p 360p

Řeč přišla i na církevní restituce. Poškodily Zemanův vztah s kardinálem Dominikem Dukou? „Ne. Já jsem panu kardinálovi už před tímto podpisem říkal svoje důvody. To znamená, že církve podávají tzv. určovací žaloby i na to, co jim bylo finančně kompenzováno. Pan kardinál na to reagoval tak, že pokud jde o kongregace a řády, že na ně nemá přímý vliv,“ uvedl Zeman.

O_zivote ( 9. května 2019 07:56 )

Lidi mě je jasný že je kolikrát problém se udržet a zůstat v diskusích

slušný, ale co se o to pokusit se neuražet, neponižovat, nebýt zlý a

brát věci s nadhledem? Vždyť lidi co jsou plný jedu a zloby se utrápí

sami...

Podívejte se do své duše a pokuste se o změnu. Mě se to povedlo. 

Bu_bu_bu ( 8. května 2019 08:31 )

Nahlašuji každý komentář kde se propaguje porno a uráží prezident vy

nuly 

anonym01 ( 6. května 2019 13:32 )

TAK VY JSTE ZABILI MYHO PSA SATANASI? VY JSTE ALE SVINE. CLOVEK NEVI NA KOHO TU

NARAZI. DNES PES A ZITRA KLIDNE I CLOVEK. TOHLE CESKO POTREBUJE JAK SUL NOVYHO

HAVLA. JINAK NAS TU TI RUDI ZABIJI.

anonym01 ( 6. května 2019 13:27 )

BOYS, NE JEN ZE MAS PRASKACSTVI V GENECH, ALE JSI TOTALNI PSYCHOPAT A NAVIC

IDIOT! A TOHLE CHODI VOLIT.

boys ( 6. května 2019 10:35 )

Až na mě a pár lidí s inteligentním rozumem a názorem,(Petr12,

satanas) , co také fandí Zemanovi je to tu dnes samej primitivní smradlavej

hňup po lobotomii, viď roko a anonym01, hradníhulvat, hejpockej,

77fugas,jentakjenkobliha a další žumpa a podlidi 

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa