Počasí: Příští týden se ochladí, tepleji bude až začátkem června!

V Česku se příští týden ochladí  (Autor: profimedia.cz - ilustrační foto)
Autor: shp, ČTK - 
18. května 2013
16:55

Zatímco si nyní užíváme teplého počasí, příští týden už to taková sláva nebude. Po několika teplých dnech čeká Českou republiku od pondělí ochlazení. Teploty v příštím týdnu se budou pohybovat kolem 17 stupňů Celsia, výjimkou nebudou ani bouřky.

Oteplí se znovu až na přelomu května a června. Počítá s tím měsíční výhled počasí Českého hydrometeorologického ústavu. „Následující období očekáváme cirkulačně dosti proměnlivé. Teplejší a chladnější periody v průběhu tohoto předpovědního období se pravděpodobně vzájemně vykompenzují, a proto období od 20.5. do 16.6. 2013 jako celek očekáváme teplotně i srážkově v mezích normálů. Po relativně chladnějším příštím týdnu předpokládáme pozvolné oteplování a nejtepleji by mělo být začátkem června,“ uvedl ČHMÚ.

Teploty mezi 12 až 17 stupni

Příští týden má být podle předpovědi srážkově průměrný a teplotně spíš podprůměrný, přičemž dlouhodobý průměr se pro toto období pohybuje mezi 12 až 17 stupni Celsia. Nejvíce teplotně nadprůměrných dní očekávají meteorologové v týdnu od 3. do 9. června. Nejvíce srážek by mělo podle předpovědi spadnout na přelomu května a června, naopak nejsušší by měl být týden od 10. do 16. června.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud