Teploty klesají pod nulu: Meteorologové varují před náledím

Od sobotního večera hrozí ledovky
Autor: ČTK, mok - 
2. 2. 2013
13:25

V celé České republice hrozí od sobotního večera náledí. Na některých místech navíc stále platí povodňová pohotovost.

V celé ČR hrozí od sobotního večera náledí, oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V Jihočeském kraji navíc stále platí povodňová pohotovost, všude jinde už meteorologové výstrahu před záplavami zrušili. Varování před náledím platí od 18:00 do neděle 11:00 a povodňová pohotovost v jižních Čechách do nedělního poledne.

"V sobotu večer se při poklesu teploty pod bod mrazu bude na vlhkém povrchu vytvářet náledí," oznámili pracovníci ústavu. "Vozovky a chodníky budou místy kluzké. Lidé by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám a v případě jízdy autem sledovat dopravní zpravodajství," radí.

Naproti tomu situace na českých tocích se zlepšila. Ještě v pátek platila téměř v celých Čechách povodňová bdělost, a v Jihočeském a Plzeňském kraji dokonce povodňová pohotovost. Nyní je vyhlášena pouze povodňová pohotovost na Jindřichohradecku a Táborsku v jižních Čechách. "Výstraha na povodňové stavy je s výjimkou povodí Nežárky a Lužnice zrušena," sdělili meteorologové.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

hasmen ( 11. února 2013 21:19 )

Honsová není meteorolog...proto se o ní v článku vůbec nemluví

naidka ( 2. února 2013 15:15 )

Máte recht, paní Honsová, kdo se má v té čvachtanici furt brodit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa