Těšte se, konečně přichází léto!

Mnozí rodiče využili nádherného víkendu a vyrazili s dětmi na výlet. Honza (9, zelené tričko), Martin (5) a Madlenka (7) se pro stavbu pískového hradu u Máchova jezera nechali inspirovat výletem na nedaleký Bezděz.  (Autor: Blesk - Libor Jakubec)
Autor: js - 
8. května 2011
21:46

Tak tomuhle se říká pořádný teplotní skok! Zatímco minulý týden dosahovaly teploty v nížinách sotva k šesti stupňům Celsia a výjimečné nebyly ani sněhové přeháňky a noční mrazy, od zítřka nás čeká léto! A to doslova! Skoro celý týden meteorologové slibují slunečno s 26 stupni Celsia!

Až do pátku si budeme podle meteoroložky Dagmar Honsové užívat vyloženě letních dní. „Celý týden bude krásně, přičemž nejtepleji bude zítra, kdy teploměr vystoupá na 26 stupňů,“ informovala Honsová. Od čtvrtka nás ale čeká mírné ochlazení. „Maxima dosáhnou 23 stupňů.  Bude polojasno, místy bouřky. O víkendu pak bude ještě o stupeň chladněji,“ dodala.

Dny mezi 12. a 14. květnem bývají označovány jako období ledových mužů, kdy nastávají velké odchylky v počasí. „Letos už jsme si to odbyli v minulém týdnu, kdy teploty dosahovaly únorových hodnot. V nížinách bylo šest stupňů, teď očekáváme 26 stupňů, což znamená rozdíl dvaceti stupňů. Dá se říct, že jsme ze zimy skočili rovnou do léta,“ doplnila Honsová.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

gogo ( 9. května 2011 20:05 )

Jistě znáte pranostiky, takže víte, že : "Studený máj, ve stodole ráj..." nebo : " V květnu nemá pastýři oschnout hůl" ..... Rozhodně dlouhodobější teploty nad 20 stupňů nejsou (nebyly) pro květen typické a prospěšné.... Sám žiji na vesnici uprostřed flory a fauny a tak vím i své....

ellora_danen ( 9. května 2011 14:36 )

To jste přečetl kde? Chladno a poprchávat má snad v dubnu, v květnu jsou zmrzlíci 12-14 (poslední ranní mrazíky) a pak Žofka (to většinou prší), ale rozhodně už není přes den chladno. Netvrdím, že má být 26, ale kolem 15 rozhodně - a to není chladno

gogo ( 8. května 2011 22:10 )

Léto má být proboha v létě ! A ne na jaře ! To redakci Blesku stále není známo ?? Co stále trapně hýkáte nadšením nad "teplem" ??? Nad globálním oteplováním ??? V květnu má být správně chladno a poprchávat ! To je ideální květen !! Jaký naše flora a fauna nutně potřebuje ! Jejíž jsme my jen nedílnou součástí. Cožpak to proboha stále nemůžete pochopit ? Že zde máme i zemědělství, ovocnářství, vinice atd. ? Nejen nějaké koupaliště ?? Neuvěřitelné .....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud