V luxusním táborském hotelu Dvořák si pronajal salonek a do něj během dvou dnů nalákal desítky seniorů. Redaktorku Blesku jeho kumpáni dovnitř pustit nechtěli a dušovali se, že se  k seniorům chovají slušně. Znamená to například, že je neváhají odvézt několik kilometrů za město k bankomatu, aby šmejdí výrobek ihned zaplatili.
Šmejdí pozvánka byla sice zaštítěna firmou Prima Fit, akci ale pořádala společnost Home Tech – což je vlastně Beck v novém kabátě. Češi si totiž jméno Beck spojovali s negativní mediální masáží, a to by uškodilo prodeji, jak Blesku přiznal na místě jeden z prodejců. I když se Blesku nepodařilo dostat přímo do sálu, počíhal si na šmejdy před hotelem. Po skončení první předváděčky z něj vyšel starší manželský pár, nasedl do dodávky jednoho z prodejců a odjel s ním k bankomatu. Důchodkyně si pak vybrala hotovost
z několika karet, peníze v autě předala mladíkovi od Becka a ten oba i se zbožím zavezl domů. Na otázku redaktorky Blesku, zda je Mazzeti na akci nutil k nákupu, senior překvapivě odpověděl, že o Mazzetim nikdy neslyšel a že si zboží koupili vědomě.

Video
délka: 02:09.32

Šmejdi v Českých Budějovicích: Naložili důchodce a k bankomatu! Eva Fraňková, David Malík, Karolina Hošek


Zato seniorky, které čekaly v hloučku před hotelem Dvořák, než začne další předváděčka, šmejdy podporovat nechtěly. „Říkáte, že to jsou šmejdi od Becka? To nám budou asi nutit předražené zboží. Tak to otáčíme a jdeme domů,“ shodly se a zamířily k východu.

Mazzeti říká, co se mu zrovna hodí

Paní Karasová, která na Mazzetiho akci byla, Blesku řekla: „Vtipkoval, ale říkal jen to, co se mu zrovna hodilo. Nejdřív, že jeho maminka jezdí s jejich cestovkou Prima Fit po celém světě, pak zase že je úplně bezmocná, tak jí koupil drahý vysavač, protože jí šetří práci.“