"Za poslední dva roky, kdy se tam obměnilo představenstvo, je problém s komunikací. A dokonce i v komunikaci mezi dozorčí radou a představenstvem," uvedla Komrsková. Dodala, že politici i úředníci městské části nyní mají jen kusé informace o tom, co se ve firmě děje. "Je jasné, že pokud chceme ty informace mít, tak prvním krokem je spolupracující management," dodala. Společnost, která má základní kapitál 170 milionů korun, nyní vede člen ČSSD a bývalý zastupitel městské části Rázl.

Podle Komrskové nové vedení koncept akciové společnosti pro správu majetku nezavrhuje, ale problémem jsou kromě nedostatečné komunikace také dceřiné společnosti, které firma má. Jsou dvě a podle nového vedení jsou v zásadě zbytečné a snižují transparentnost a veřejnou kontrolu správy majetku.

Nynější ředitel společnosti Rázl ČTK řekl, že spolu s dalšími členy představenstva dali své funkce k dispozici. Pod stávajícím vedením se podle něj podařilo firmu dostat do zisku. "V loňském roce společnost dosáhla zisku 1,7 milionu a za prvních devět měsíců letošního roku je zisk cca 4,3 milionu korun. Z tohoto hlediska se domnívám, že jsme ve společnosti odvedli hodně práce," uvedl. Dodal že chápe, že po politické změně bude chtít nové vedení radnice firmy předat lidem, které si samo vybere.

Praha 10 - Majetková a její dceřiné společnosti mají na starosti správu nemovitostí v majetku městské části. Starají se také o volnočasový a sportovní areál Gutovka a Horský hotel v Janských Lázních, kam jezdí děti z Prahy 10 na školy v přírodě. Kromě toho společnost funguje jako servisní organizace městské části, zajišťuje například farmářské trhy, elektronické aukce či pronájmy reklamních ploch.

Nové vedení Prahy 10 vytvořili koalice Vlasta (KDU-ČSL, STAN, Desítka pro domácí, nezávislí), Piráti a ODS, která v městské části obnovila svoji dříve zrušenou organizaci a jejím lídrem se stal bývalý předseda pražské buňky strany Filip Humplík. Nyní je místostarostou. Dosud v Praze 10 vládla koalice TOP 09, ČSSD, ODS, Zelených, nezávislých a dvou nezařazených zastupitelů pod vedením starosty Vladimíra Nováka (dříve ČSSD).

Praha 10 je podle počtu obyvatel po Praze 4 druhou největší pražskou městskou částí, žije v ní zhruba 110.000 lidí. Zahrnuje celé Vršovice, většinu Strašnic a Malešic a části Záběhlic, Michle, Vinohrad, Hrdlořez, Hloubětína a Žižkova.