Studenti Fakulty strojního inženýrství (FSI) VUT z pěti soutěžních disciplín ve třech zvítězili, v dalších obsadili 3. a 4. místo. V konkurenci 36 univerzitních týmů tak dosáhli nejlepšího výsledku ve svojí historii.

Navíc brněnští studenti zvítězili ve dvou hodnotících disciplínách - v kategorii Project management, kde porota posuzuje vedení projektu v průběhu celého roku, prezentaci a technickou zprávu, a v kategorii Suspension construction, kde se hodnotí kvalita návrhu a zpracování podvozku.

"Díky projektově orientované výuce na Ústavu konstruování, kde jsme zvyklí v týmech řešit projekty a pravidelně prezentovat dosažené výsledky před odbornou porotou, pro nás byl Project management rutinou," uvedl Libor Danda z VUT.

Po technické přejímce vozu přišly na řadu dynamické disciplíny na trati. Brněnský tým suverénně zvítězil v disciplíně Akcelerace, kde je cílem zdolat v co nejkratším čase dráhu o délce 250 metrů. "Falcon, náš letošní nový model pneumobilu, dosáhl maximální rychlosti 49 kilometrů za hodinu a ujel vytyčenou trasu za 19,5 sekundy. Tímto časem jsme získali náskok dvě sekundy před týmem, který obsadil druhé místo," uvedl člen týmu Pneumobil Racing Team Brno a student FSI VUT Jaroslav List.

Mladí konstruktéři na závodě, kterého se účastní 36 univerzitních týmů z Evropy, startovali se dvěma monoposty na stlačený vzduch. "Každý rok stavíme úplně od začátku nový monopost, což je také největším smyslem tohoto projektu. Na každém novém autě se odráží celkový pokrok, který jsme jako tým za rok prodělali. Používáme nové a vyspělejší technologie, jako je robotické obrábění nebo vakuové kapotování karbonové kapoty. Nový pneumobil Falcon se nám díky pokročilejším technologiím a zkušenostem podařilo odlehčit o téměř 20 kilogramů a zvýšit jeho výkonnost. Nový pneumobil je téměř ve všech parametrech lepší," uvedl vedoucí týmu Matúš Ranuša.

Do vývoje a stavby monopostu na stlačený vzduch se mohou zapojit studenti napříč VUT na bakalářském i magisterském stupni studia. Studenti mají pro svoji práci k dispozici plně vybavenou dílnu a mohou pracovat i v některých laboratořích FSI VUT a využívají také strojLAB, univerzitní dílnu 3D tisku. Svoje nápady mohou studenti navíc konzultovat přímo s výzkumníky. Projekt je přínosný také z výzkumného hlediska. Stlačený vzduch sice není považovaný za alternativu pro klasické spalovací motory nebo elektromotory, může ale představovat doplňkové palivo, které přinese snížení spotřeby a emisí.