Za prvních šest měsíců letošního roku zaznamenaly evropské hotely v meziročním porovnání značný nárůst v klíčových ukazatelích výkonu. Průměrná denní cena za pokoj se zvýšila o osm procent na 112 eur, obsazenost na 68 procent. V roce 2014 to bylo 65 procent.

"K hlavním faktorům růstu v roce 2015 patří stále silná vlna mezinárodních turistů přijíždějících do Evropy posílená asijskými turisty. Navíc se zde projevuje vliv silného dolaru, který vyvolává poptávku Američanů, a také problémy v severní Africe, jež vedou Evropany k tomu, aby dovolenou trávili na domácím kontinentu," uvedl vedoucí středoevropského hotelového týmu Cushman & Wakefield Frédéric Le Fichoux.

Navzdory trvající ekonomické a politické nejistotě v Evropě se cestovnímu ruchu a hotelům loni dařilo. Kontinent navštívilo téměř 600 milionů cizinců a bylo zaznamenáno 2,7 miliardy přenocování, což představuje nový rekord. Přitom se očekává, že tato čísla letos ještě porostou, uvedla Cushman & Wakefield. V českém hlavním městě by v segmentu tří až pětihvězdičkových hotelů mělo do roku 2017 přibýt 727 pokojů.