Zástupci Vodrážky, který bude ve funkci už čtvrté volební období, byli zvoleni Petr Zeman (ODS), Marcela Plesníková (ANO) a Pavel Jaroš (ČSSD). Dalšími radními nově jsou Zbyněk Pastrňák (ODS), Šárka Skopalíková (ODS), Libor Hadrava (ANO), Michal Drábek (ANO) a Miloslav Ludvík (ČSSD).

Hadravu ANO navrhuje také na radního hlavního města, má tam mít na starosti bezpečnost. Členem pražského zastupitelstva a zároveň vyjednávacího týmu ČSSD o pražské koalici je také ředitel nemocnice v Motole Ludvík. Do pražského zastupitelstva byla zvolená také nová radní Prahy 13 Plesníková.

ODS si v Praze 13 v letošních volbách pohoršila o tři mandáty, vítězství ale obhájila. O jeden méně má v 35členném zastupitelstvu ANO. Dalších sedm získala TOP 09, pět lidé ze společné kandidátky Zelených a Pirátů, čtyři ČSSD a dva KSČM. Volební účast byla 37,16 procenta.

Představitelé TOP 09, Zelených a Pirátů kritizují malé zastoupení opozice ve výborech. Zmíněné opoziční strany drží v zastupitelstvu třetinu křesel, ale ve výborech nemají žádného zástupce, sdělili ČTK šéf klubu zastupitelů TOP 09 Vojtěch Šeferna a šéfka klubu Zelených a Pirátů Zuzana Drhová. Pouze v kontrolním výboru, který tradičně patří opozici, zasedne zástupce nekoaliční strany, jedná se o zastupitele KSČM.

"Že koalice ani nenaznačí programové priority, na nichž staví, a předem nepozve opozici k diskuzi o složení výborů zastupitelstva, nás posouvá někam hodně na východ," uvedl Šeferna. "Chceme důstojné podmínky pro opozici, aby zde hlas našich voličů byl slyšet, a to se na dnešním jednání zastupitelstva nestalo," doplnila Drhová. Také se podle nich zvýšil počet uvolněných zastupitelů, což bude znamenat navýšení nákladů městské části.