Cabrnochová dostala ve druhém kole doplňovacích senátních voleb procenta hlasů 50,91 procenta hlasů. Volilo ji 3664 lidí. Duškové odevzdalo hlas 49,08 procenta zúčastněných voličů, bylo jich 3532. Účast činila 8,75 procenta.

"Rozhodlo to, že jsem v těsném kontaktu s obyvateli 'desítky'," řekla ČTK Cabrnochová. Z vítězství má velkou radost, cítí ale pokoru a závazek. V horní komoře by se chtěla věnovat dopravě nebo evropským záležitostem a dbát na to, aby z ní vycházely kvalitní zákony.

Dušková pokládá volby za zajímavou zkušenost. "Ráda pomůžu dalším kandidátkám a kandidátům ANO v říjnových volbách," sdělila v tiskové zprávě. Cabrnochové gratulovala a doufá, že Senátu dodá elánu.

Výhra Cabrnochové znamená, že hnutí ANO nebude mít aspoň do říjnových řádných voleb ve 27 obvodech v horní komoře zastoupení. Předsedu hnutí Andreje Babiše mrzí slabá volební účast. "Doufám, že v říjnu bude vyšší a voliči budou hlasovat pro změnu," sdělil v tiskové zprávě.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka uvedl, že vítězství Cabrnochové ukazuje, že i v Praze má reálnou šanci na úspěch i kandidát levého středu. "Vítězství společné kandidátky SZ a ČSSD je pro nás povzbuzením před nadcházejícími komunálními a senátními volbami a také potvrzením faktu, že ve volbách rozhoduje skutečně každý hlas," sdělil v tiskové zprávě.

"Vítězství je důkazem, že občané chtějí v čele Senátu komunální politiky, kteří znají reálné problémy lidí, a chtějí je řešit," uvedl místopředseda Strany zelených Tomáš Průša. Podle kandidátky ČSSD na starostku Prahy 10 Hany Novákové je spolupráce sociální demokracie a Strany zelených "logickou budoucností obou stran v Praze". "Nejenom v rámci senátních voleb, ale i po komunálních volbách," míní.

Cabrnochová nastoupí v horní komoře za Jaromíra Štětinu, jenž se letos stal europoslancem za TOP 09. Mandát bude mít na dva roky. Ambicí Cabrnochové je vytvořit v Senátu klub zelených s Liborem Michálkem, Eliškou Wagnerovou a dalšími kandidáty za Stranu zelných, pokud uspějí v říjnových volbách. Doufá, že jim svým vítězstvím 'otevřela dveře'.

Z 83.763 oprávněných voličů v obvodu Praha 10 jich přišlo ve druhém kole do volebních místností 7332; osm z nich si sice vyzvedlo obálku, ale nevolilo. Neplatných bylo 28 hlasů.

Výsledek voleb v Praze 10 rozložení sil v Senátu významně neovlivní. Většinu si v něm nejméně do říjnových voleb obvodech udrží levice.