Módou a nezávislou tvorbu se fanoušci mohli těšit od rána. Na piazzettě Národního divadla začal dvoudenní Dyzajn market. Celý den sem proudily davy lidí a nechyběly tu autorské přehlídky. V neděli se koná v centru současného umění MeetFactory bleší trh, který začne v poledne.

První přehlídka na Příkopech představila tvorbu designéra oděvů a obuvi Pavla Brejchy, který několik let působil u světoznámých značek jako Maison Giles Rosies. Připravil kolekci inspirovanou bílou zimou, svobodou a samotou. Ve světlých odstínech šedivé, bílé i bleděmodré vytvořil kabáty, vesty s prošívanými plochami i dlouhé tuniky, sukně a kalhoty. Použil například vlněný flauš, len nebo vlněný úplet.

Druhá přehlídka patřila značce LaFormela. Uvedla kolekci pro příští podzim a zimu. Inspirovala se prací horníků, drahými kameny a surovými materiály. Kolekce v avantgardním, mírně undergroundovém ale ženském stylu obsahovala vrstvené modely, mezi nimi topy, sukně, vesty i večerní šaty zpestřené výraznými rukavicemi. Česko-slovenská trojice designérů Antonín Soukup, Miroslava Kohutiarová a Katarína Ravasová použila i plisé, kovové komponenty a materiály se speciální úpravou, jako třeba bambus nebo třívrstvý úplet.

Úspěch v první přehlídce sklidila i oblíbená česká značka ODIVI Ivy Burkertové. Uzavřela ji značka Chatty, k níž patří autorky Anna Tušková a Radka Sirková, které vešly do povědomí zakázkovými džínami. Druhá dnešní přehlídka představila tvorbu Zuzany Kubíčkové, Pavla Berkyho, Petry Balvínové a Michaela Kovačika. Večer uzavře autorská značka PIETRO FILIPI, která v Česku a Slovensku působí více než 20 let.

Mercedes Benz Prague Fashion Weekend patří jako jediná módní akce v Česku do celosvětové sítě fashion weeků organizovaných ve městech jako New York, Berlín, Moskva či Mexiko. Neděle představí tvorbu uznávaných autorů, například Ivany Mentlové a její značky IAM, Denisy Nové, Kláry Nademlýnské i Martiny Špetlové.