Zařízení na náměstí Míru bude "poeziomat", jukebox, který bude přehrávat poezii. Na Kampě bude "veršomat", půjde o altán s lavičkou, ve kterém verše budou vytištěné na otočných válcích, známých cestujícím z nádražních hal jako nosiče jízdních řádů.

Peníze na jeho výrobu Kobza sehnal díky crowdfundingu, tedy komunitnímu financování, kdy lidé přispívají na projekty, které se jim líbí a za své peníze dostávají obvykle drobné odměny. V případě veršomatu například pozvánku na jeho křest nebo výlet za jeho výrobcem. Vybralo se přes 93.000 korun.

Na Kampě by pak veršomat neměl zůstat trvale, počítá se s tím, že se bude postupně přesouvat na různá místa. Proto zatím ani Kobza nepočítá s tím, že by jich bylo více než jeden.

Podobných projektů na oživení veřejného prostoru inicioval Kobza už několik. Od 18. srpna jsou na několika místech v Praze k dispozici šachové stolky. K další nápadu, klavírech v ulicích Prahy, se postupně připojila další zhruba třicítka měst. Hitem internetu se stal cizinec hrající na klavír na pražském letišti nebo dopravní policista u pražského Rudolfina.