Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy lidé vyhledali zdravotnickou pomoc například kvůli bolestem nebo puchýřům.

Na pořádek v ulicích dohlíží 350 městských strážníků a policistů, v okolí stánků také bezpečnostní agentura pořadatelů trhů. V pohotovosti jsou i záchranáři. Na Václavském náměstí mají od odpoledne přistavený speciální záchranářský vůz Golem a další sanitky jsou na Staroměstském náměstí, připraveny jsou také hasičské cisterny.

Hlavní organizovaný program je letos na Staroměstském náměstí. Už v 15:00 začaly oslavy představením pro děti, po 18:00 ho vystřídala vystoupení DJ Bohdana a kapela Mariana Grekšy s rockovými hity. Koncertu hlavní hvězdy večera, pražské popové kapely Eddie Stoilow, přihlížela odhadem asi tisícovka lidí. Většinu z nich tvořili cizinci, jak se ukázalo po dotazu kapely.

Na Václavském náměstí a v okolních ulicích lidé do půlnoci spíš procházeli a postávali u stánků. Začátkem večera jim přálo počasí, s drobným mrholením jejich počty příliš nerostly. Většinou šlo o zahraniční turisty, nejvíc Čechů do centra tradičně míří až na půlnoc. Velké koncentrace lidí využívají také pouliční umělci a žebráci. Na Václavském náměstí hrálo několik hudebníků a kapel, na Staroměstském a v ulici Na Můstku především "živé sochy".

Město se snaží před silvestrovskými oslavami chránit památky, kolem sochy svatého Václava na Václavském náměstí i sousoší Mistra Jana Husa na Staroměstském náměstí před oslavami vyrostly ploty. Zabedněné byly i některé výlohy obchodů. Pro auta je uzavřené Václavské náměstí i přilehlé ulice, stejně jako okolí Staroměstského náměstí. Vodičkovou ulicí jezdí jen tramvaje. Před 20:00 dopravu v Jindřišské krátce zkomplikovala srážka dvou osobních aut, po 22:00 se srazila dvě auta na křižovatce Národní a Mikulandské.

Silvestrovský večer mohli lidé strávit také v některých divadlech či kinech. V Praze zůstalo poslední večer starého roku zavřených jen osm kamenných scén. Milovníci klasické hudby mohli být v kinech přítomni tradiční Silvestrovskému gala Berlínských filharmoniků. Promítala také některá kina. Na své přijdou sportovci - přes půlnoc poběží čtyřkilometrovou trať v Centrálním parku v Praze 13.

Pro cestující byly posílené noční tramvaje, metro je v provozu do 1:30, poslední soupravy z dep vyjedou hodinu po půlnoci. Novoroční úklid v centru bude zajišťovat 120 lidí a více než 30 strojů. Začnou s ním kolem 3:00.

Počasí nejprve oslavám pod širým nebem přálo, teploty se pohybovaly kolem nuly. Postupně ale začalo drobně mrholit. Meteorologové varují před ledovkou, která by se mohla objevovat po celou silvestrovskou noc. S postupujícím večerem by mělo nad Prahou začít i pršet nebo padat déšť se sněhem. Teploty by se v noci měly pohybovat mezi nulou a plus dvěma stupni Celsia.