"Jako zpěvačka musím říct, že zpívat Mozarta není vůbec jednoduché. Mozarta prostě "nevyřvete", je to těžké a absolutně jiná technika zpěvu než Verdi nebo Puccini," řekla v rozhovoru s ČTK.

Z krajanů s ní pod dirigentským vedením Plácida Dominga společně s Orchestrem Národního divadla vystoupí mezi zahraničními pěvci pouze tenorista Petr Nekoranec. Pučálková během večera zazpívá převážně árie a dueta z opery Cosi fan tutte, slavnou a náročnou mezzosopránovou árii z opery La clemenza di Tito a známý milostný duet z opery Don Giovanni. Více k programu před nedělním koncertem neprozradila.

"Vaše oči se pak mohou těšit na hlavní hvězdu koncertu Plácida Dominga, nebo moje krásné originální šaty od módní návrhářky Šárky Strnadové, které mají velkou nadýchanou sukni a jsou takové multifunkční, takže je po koncertu využiju i na after party," řekla Pučálková.

Díky koncertu k poctě skladatele Wolfganga Amadea Mozarta se Domingo do Prahy vrací po necelém roce a půl. Práci s ním vnímají čeští pěvci a hudebníci jako čest. "Je pro mě velkou ctí, že si mě maestro osobně vybral bez předzpívání z mnoha jemu zaslaných nahrávek," uvedla Pučálková.

Domingo za svůj život nastudoval přes stovku oper a ztvárnil téměř 150 rolí. "Spolupráce s ním mi může pomoci v mé kariéře. Jeho jméno je v každém životopisu dobrou vizitkou. Těším se na mimořádnou hudební zkoušku, která nás čeká v neděli dopoledne," podotkla Pučálková, která po koncertě odjíždí do Salcburku, kde ji čeká koncert v rámci Mozartova týdne.

"Díku tomu že jsem studovala a žiju v Mozartově městě, tak k němu mám osobnější vztah. Fascinuje mě, že ten člověk byl opravdu génius," podotkla.

Letos třiatřicetiletá Pučálková absolvovala s nejvyšším vyznamenáním magisterské studium v oboru opera na Universität Mozarteum v Salcburku. Od září je sólistkou a členkou Semperovy opery v Drážďanech. V Praze hostuje v Národním divadle, kde se objeví na začátku února v opeře Werther od Julese Masseneta.

Mozarta si Stavovské divadlo připomíná slavnostním koncertem každoročně. Právě Stavovské divadlo je jediné dosud hrající divadlo, ve kterém Mozart osobně dirigoval orchestr.