Producentem filmu je studio Angels Pictures, režisérem Alex Pieter. Zvuk má na starosti Jiří Klenka, dvakrát oceněný Českým lvem, který na tento film vyhrál mezinárodní tendr v Londýně. Hudby se ujal, také na základě vítězství v tendru v Londýně, Daniel Barták. Kromě Karla Gotta budou další postavy dabovat Jiřina Bohdalová, Jakub Kohák nebo zpěvačka Tonya Graves, uvedl Mchitarjan.

"Myslím, že to bude krásná pohádka. U loupežníka naštěstí není potřeba moc vymýšlet. Já navíc zvládnu nadabovat cokoliv, klidně i pytel písku. Jsem fantastický dabér. Mám erotický hlas a to je podle mě základní. Loupežníci jsou totiž sympatičtí darebové a lidi s nimi souzní. Jsou zajímavější, než kladné postavy," říká Jakub Kohák.

Hlas Tonyi Graves se objeví jen v anglické verzi pohádky. "Je to nejlepší řešení, protože pohádka je pro děti a ty by mému přízvuku nerozuměly. A ani tomu, jak mluvím česky," uvedla Graves, která je zároveň autorem textu na hudbu Daniela Bartáka.

Producent plánuje v každé zemi kinodistribuce darovat čtyři procenta ze vstupného místním organizacím zabývajícím se pomoci dětem, které si vybere autor projektu Pieter a který věnuje společnost Angels Pictures.