Kromě Davida Gerneše se do užšího výběru dostal ještě umělecký šéf souboru opery a operety Moravského divadla Miloslav Oswald a Viktor Šebesta, ředitel agentury Friendly & Loyal, který ale z výběrového řízení odstoupil. "Rada města Olomouce se dnes podrobně seznámila s koncepcí obou uchazečů i jejich plány na budoucí směřování divadla a rozhodla o tom, že do funkce ředitele Moravského divadla Olomouc jmenuje s platností od 1. října letošního roku Davida Gerneše," uvedl primátor Antonín Staněk. Oba kandidáti podle něj představili velmi kvalitní projekty, a rozhodnout o vítězi proto nebylo snadné.

U Gerneše radní zaujaly jeho obory vzdělání, je absolventem Divadelní fakulty Akademie múzických umění a zároveň Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické. "Věřím, že je to dobrý potenciál pro obsáhnutí funkce ředitele divadla, v níž chce navázat jak na to, co se v divadle již povedlo, tak přijít i s novým pojetím, s nímž bude chtít zaujmout především mladší diváky," uvedl náměstek primátora pro kulturu Pavel Urbášek.

Nový ředitel po svém zvolení uvedl, že by do koncepce rád přenesl některé současné prvky divadla. "Některé věci jsou ve stadiu vizí a nápadů, které pak samozřejmě narazí na realitu. Ale rád bych se ve své práci ředitele inspiroval některými věcmi, které se dějí v Olomouci, ať už je to Nový cirkus nebo otevřené scény. Chtěl bych divadlo více přiblížit i mladšímu publiku, což ale neznamená, že si na své nepřijdou i ti, kteří doteď do divadla rádi chodili," uvedl Gerneš.

Konkurz na obsazení funkce ředitele příspěvkové organizace Moravské divadlo Olomouc bylo vyhlášeno 22. ledna, tříkolové výběrové řízení pro město dělala externí personální firma. Důvody vyhlášení výběrového řízení město neuvedlo. Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou od roku 1920. Je také jediným divadlem se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Lidé do něj mohou zavítat na balet, operu, klasickou operetu, muzikál nebo činohru. Minulou sezonu si do něj našlo cestu více než 100.000 diváků. Loni olomoucká radnice na jeho provoz vyčlenila zhruba 109 milionů korun.