Na program úvodního koncertu zařadila dramaturgie ještě Houslový koncert č. 2 Bély Bartóka a sérii předeher Antonína Dvořáka V přírodě, Karneval a Othello. Jako sólista se představil houslista Milan Paľa.

V plánech filharmonie do nové sezony je třeba Beethovenova Eroica, označovaná za nejlepší symfonii všech dob. Klasický repertoár nabídne také novoroční koncert, kdy pod taktovkou Zdeňka Mácala zazní Smetanova Má vlast.

Filharmonie se však chystá také na mnohem mladší a méně známé hudební klenoty, například Klavírní koncert Alfreda Schnittkeho nebo meditativní skladbu The Protecting Veil Johna Tavenera, držitele Grammy za nejlepší současnou klasickou kompozici.

K lákadlům sezony se řadí koncerty britského violoncellisty Matthewa Barleyho, který hrál například s BBC Philharmonic nebo Královskou liverpoolskou filharmonií. "Brněnskému publiku se sólista sezony Matthew Barley představí nejen s multimediálním počinem The Map čínské skladatelské superhvězdy Tan Duna, držitele filmového Oscara a autora hudby k slavným snímkům Tygr a drak nebo Hrdina, ale také se dvěma koncerty v Besedním domě," popsal dramaturg Filharmonie Brno Vítězslav Mikeš.

V Barleyho podání zazní v Besedním domě dvě zásadní britská díla pro violoncello z různých období. Bude to jednak violoncellový koncert Edwarda Elgara, jednak Tavenerova meditace The Protecting Veil, překládaná do češtiny jako Pokrov přesvaté Bohorodice.