Výstavu do Městské knihovny připravila za GHMP kurátorsky Sandra Baborovská. Hlavním kurátorem je historik umění Vít Havránek, který stejně jako autoři architektury výstavy Zbyněk Baladrán a Tomáš Svoboda byli Mančuškovými kamarády. Jeho retrospektivu připravili s hlubokou znalostí nejen jeho díla, ale i jeho pohledu na svět a jeho uvažování o něm.
Na konci 90. let působil Mančuška spolu s Josefem Bolfem, Janem Šerých a Tomášem Vaňkem ve skupině Bezhlavý jezdec. Nejprve se věnoval malbě a kresbě, pak ho začaly více zajímat konkrétní předměty a nejbližší okolí, které konceptuálním způsobem přenášel do galerijního prostoru.
V posledních pěti letech, kdy se možná i vzhledem k těžké nemoci a vědomí možného konce jeho tvorba zintenzivnila, měly jeho práce literární formu i zaměření. Často to byly různé texty, které se vztahovaly buď přímo k místu, v němž byly předváděny, anebo zkoumaly vztah času a prostoru vyprávění k času a prostorovému zážitku diváka. Zabýval se i reflexí umění a jeho dějin i tím, jak bývá umění dnes recyklováno. Začal se také soustředěně zabývat filmovým médiem.
Kromě výtvarné práce byl Mančuška také neúnavným producentem textů a polemik. Sebrané texty a devět rozhovorů přetiskuje katalog výstavy. Mančuška se zabýval jazykem nejen literárním, ale také jazykem videa, performance i filmu. Soustředil se na to, jak vyprávět příběh v tom kterém médiu, říká Havránek.
Výstava začíná Mančuškovými ranými kresbami a pokračuje reliéfy, nástěnnými obrazy a instalacemi až k záznamu jeho divadelního představení. K nejvýraznějším instalacím patří Konference (z roku 2001), který byla vystavena na Manifestě 4 a dnes je ve sbírce Muzea moderního umění v New Yorku.
Představuje ji dlouhý stůl se zbytky všeho možného, co zůstalo po jakési politické, blíže neurčené konferenci. Ukazuje typický autorův rukopis v podobě různých předmětů - na pohled známých, ale vyrobených z nepatřičného materiálu, jsou vytvořené z toho, co skutečně na stole zůstává, ale navzájem si vyměnily svůj účel. Konference ve zkratce představuje Mančuškovo myšlení a jeho tvorbu.