"Byť se jedná o příběh jednoduchoučký až naivní, má svůj půvab. Jsou věci, které jsou v té komedii neopominutelné, a my si jen dovolíme sem tam z toho malinko někam ustřelit, aby kromě pamětníků ani dnešní mladý divák neměl dojem, že přišel na fousaté divadlo," řekl režisér.

V roli dohazovačky Dolly Leviové se budou střídat hostující zpěvačky - Zuzana Krištofová a Ivana Jirešová. Obě spolupracují s plzeňským divadlem přes deset let, Krištofová dostala za Velmu v inscenaci Chicago Cenu Thálie. Dolly je její desátá velká herecká příležitost v Plzni, zároveň počtvrté vytvořila choreografii. Horáce Vandergeldera bude hrát Jan Ježek. Kromě dalších herců se diváci dočkají návratu oblíbených herců, včetně Juřičkovy matky, někdejší hvězdy místní operety Marie Grafnetterové.

"Snažíme se udržet osu příběhu. Někde jsme zamíchali skladbou inscenace. Přeházeli jsme a dokonce i rozpůlili některé scény, posunuli hudební čísla, změnili jejich pořadí - aby nám příběh fungoval od začátku do konce a zároveň aby získal pro dnešního diváka větší dynamiku a pestrost," popsal režisér. Scénu navrhl Václav Vohlídal, kostýmy Ivana Brádková, hudební nastudování obstarají dirigenti Pavel Kantořík a Dalibor Bárta.

Muzikál skladatele Jerryho Hermana a libretisty Michaela Stewarta měl premiéru v lednu 1964 na Broadwayi a už v květnu získal 11 cen Tony jako nejlepší muzikál sezony. Slávu mu přinesl i film z roku 1969 s Barbrou Streisandovou a Walterem Matthauem v hlavích rolích či ústřední píseň v podání Louise Armstronga či její filmové podoba zpívaná Streisandovou, doplnila Ichová. V Čechách byla Hello, Dolly! poprvé uvedena v roce 1966 v Hudebním divadle v Karlíně.