Mezi těmi, které sklidily chválu módních odborníků, byla Julianne Mooreová, dominující přehlídce stříbrných rób ve svých na zakázku šitých šatech Givenchy Haute Couture od Riccarda Tisciho.

Lesklý kov živůtku přecházel na sukni do černé, kde lesklé flitry vystřídala kaskáda peří. "Pro mě byla vítězkou. Vypadala úžasně a kovový trend se stal námětem diskusí na všech sociálních sítích," řekl šéf módní rubriky časopisu InStyle Eric Wilson.

Odbornice na styl a módu Mary Alice Stephensonová s ním souhlasí. A mezi další módní vrcholy večera řadí lesklou stříbrno-černou kombinézu od Lanvina, kterou si oblékla Emma Stoneová.

Oděv doplněný dlouhou, až na zem spadající šerpou uvázanou v pase, porušil spoustu pravidel - ale právě o tom móda při Zlatých glóbech je. "A je to velká úleva po všech těch nudných róbách," řekla Stephensonová.

V loňském trendu červených šatů pokračovala Viola Davisová, která si je vybrala v ateliéru Donna Karan. V červených odstínech ji pak doplnily například Allison Williamsová, Lena Dunhamová a Helen Mirrenová.

S velkým napětím odborníci očekávali, jaké šaty zvolí Amal Clooneyová, manželka hollywoodského herce George Clooneyho. Její dlouhé, pytlovité bílé rukavice, kterými doplnila černé šaty na jedno rameno od Diora společně s dlouhými náušnicemi Harry Winston, ale příliš nadšení nevzbudily.

"Rukavice jí neseděly. Vlasy měla zplihlé a ještě ty dlouhé náušnice... mohla vypadat jako moderní Audrey Hepburnová, ale nevypadala," řekla podle agentury AP Stephensonová.

Velké nadšení nevzbudila ani Keira Knightleyová, která se rozhodla zahalit své vzdouvající se těhotenské bříško do bleděmodrých šatů od Chanelu s bílým nabíraným sedlem a potiskem peříček a motýlků. "Nebyl to nejlepší způsob, jak obléct těhotenské bříško," uvedla Stephensonová. "Vypadala tak trochu jako z Malého domku na prérii."