Muzeum na rekonstrukci čeká mnoho let, podmínkou bylo zahájení prací na depozitáři, které začaly v dubnu. Depozitář za 231 milionů Kč bez DPH stejně jako rekonstrukce, která přijde na 266 milionů korun bez DPH, se bude platit z Programu péče o národní kulturní poklad, z něhož stát platí rekonstrukce či novostavby sídel svých kulturních institucí. Muzeum rekonstrukcí získá podle ředitelky trojnásobnou plochu pro dočasné výstavy proti současnému stavu.
Výstava Vně a uvnitř je pokračováním cyklu výstav o módě a odívání, které muzeum pořádá od 80. let. Jak dnes uvedla kurátorka výstavy Konstantina Hlaváčková, snaha o získání umělých vláken začala už v 17. století, ale teprve 20. století lze označit jako století umělých vláken. Do praxe se pak chemická vlákna dostala až po druhé světové válce. Výstava se tedy soustředí na každodenní módu 60., 70. a 80. let a ukazuje vždy modely z doby, kdy se dostávaly na trh, a byly tedy aktuální.
Protože kurátorka během přípravy výstavy zjistila, že umělá textilní vlákna se dnes používají i v medicíně, především při operacích srdce, rozhodla se prezentovat i několik takových implantátů. Odtud pochází i název výstavy - lidé umělá vlákna nosí nejen vně svého těla, ale často nevědomky i uvnitř.
Výstava má výraznou prezentaci, používá kombinaci několika projekcí a přestože se jedná o představení statických objektů, je neustále v pohybu. "Chtěli jsme se rozloučit se starým světem progresivní výstavou," říká ředitelka. Výtvarné řešení připravil umělec Pavel Mrkus. Videoprojekce nahrazuje vitríny a nabízí popisky i doprovodné texty v češtině a angličtině - vše na proměnlivém pozadí zvětšených detailů vláken, z nichž jsou vystavené modely vyrobené.