Policie po muži začala pátrat poté, co v pondělí o půlnoci oznámila žena z Karviné na tamní policii, že pohřešuje svého manžela. Uvedla, že jel k příbuzným do obce Podomí na Vyškovsku. Manžel je vášnivý houbař, a tak chtěl návštěvu spojit se svým koníčkem. Od soboty však o něm rodina neměla žádnou zprávu.

"Vyškovští policisté našli v obci Podomí u ubytovacího zařízení zaparkované vozidlo pohřešovaného muže, ve kterém měl i mobilní telefon. Prověřovali jsme možné kontakty i místa v okolí, ale o muži nikdo nic nevěděl. Postupně vše nasvědčovalo tomu, že se dvaašedesátiletý muž, který musel brát pravidelně léky, ztratil v nedalekém lese," uvedla Musilová.

Do pátrací akce se zapojila více než čtyřicítka vyškovských, bučovických, slavkovských i blanenských policistů. Z Brna přijela navíc speciální pořádková jednotka, psovodi a policejní letecká služba. "Muže hledali ve spolupráci s námi vyškovští profesionální hasiči i dobrovolní hasiči z Ruprechtova a Krásenska. Před třetí hodinou odpoledne muže vypátral vrtulník v lesním porostu v katastru obce Senetářov. Houbař, který přečkal v lese dvě studené noci, byl ihned předán do péče záchranářů," uvedla Musilová.