Žalobu proti bankám a ministerstvu zamítl v roce 2012 Obvodní soud pro Prahu 1, loni verdikt potvrdil Městský soud v Praze. Následné dovolání NS odmítl pro nepřípustnost, nenašel v něm totiž žádnou spornou či nevyřešenou právní otázku. "Důvodem, pro který je dovolání nepřípustné, je absence vyjádření otázky hmotného nebo procesního práva, na vyřešení které by napadené rozhodnutí záviselo," stojí v usnesení senátu s předsedou Františkem Ištvánkem.

Finnex Praha původně spravoval klientům akcie obchodované na pražské burze. Ke konci roku 2000 je prodal a výměnou za ně pořídil akcie neobchodovatelné a neznámé společnosti Evropský průmyslový holding, čímž jim podle žaloby způsobil škodu. Další část klientů si akcie sama pořídila.

Komise pro cenné papíry podle žaloby zanedbala svou kontrolní funkci. Chybovala prý také Investiční a poštovní banka, předchůdkyně Československé obchodní banky, která vystavila potvrzení o složení základního kapitálu Evropského průmyslového holdingu. Ministerstvu žaloba vyčítala nesprávný úřední postup rejstříkového soudu. Zapsal holding do obchodního rejstříku, ačkoliv společnost ve skutečnosti neměla na účtu složený základní kapitál.

Požadované odškodnění vypočetl znalec na základě teoretického možného zhodnocení původních prostředků klientů Finnex Praha investovaných do akcií na pražské burze. Pokud by soudy žalobě vyhověly, sumu by ještě ovlivnil další pohyb akcií na burze, stejně jako úročení nároku.

Finnexem se zabývala také policie. Pražský městský soud v roce 2012 vrátil případ tří bývalých vrcholných představitelů společnosti k došetření. Manažeři údajně při obchodech s cennými papíry podvedli přes 3000 klientů. Na případu pracovala od roku 2009 plzeňská expozitura protikorupční policie. Spisový materiál měl před dvěma lety přes 120.000 stran.